Αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής Β΄ εθνικής 18/12/2017

image

Ο Χαρίλαος Τρικούπης πήρε εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα και την πρωτιά στον όμιλο. Η Καβάλα χρειάστηκε ένα σερί 10-0 στο τέλος για να καταβάλλει το Αγρίνιο.
Ο Ερμής Λαγκαδά έκανε την νίκη της ημέρας μέσα στο Πευκοχώρι.

Το Ανατόλια δεν αντιμετώπισε πρόβλημα στον Παλαμά, όπου νίκησε τους Τιτάνες 74-62.
Η Ελίμεια πάλεψε αλλά το πολύ κακό ξεκίνημα 2-17 δεν της έδωσε την ευκαιρία να πάρει την ψυχολογία του αγώνα και τελικά έχασε και βρίσκεται στο τέλος της βαθμολογίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Χαρίλαος Τρικούπης-Φάρσαλα 77-57

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Στρατώνι 68-75

Γέφυρα-Ασπίδα Ξάνθης 73-63

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά 55-57

Ελίμεια-Μαχητές/Πειραματικό 63-69

Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια 72-84

Καβάλα-Αγρίνιο 64-56

Η βαθμολογία:

1. Χαρίλαος Τρικούπης 20 (9-2)

2. Καβάλα 18 (8-2)*

3. Ίκαροι Σερρών 18 (8-2)*

4. Ερμής Λαγκαδά 17 (7-3)*

5. Φάρσαλα 17 (6-5)

6. Στρατώνι 17 (6-5)

7. Ευρώπη Πευκοχωρίου 16 (6-4)*

8. Μαχητές/Πειραματικό 16 (6-4)*

9. Ανατόλια 15 (5-5)*

10. Ασπίδα Ξάνθης 14 (4-6)*

11. Αγρίνιο 14 (4-6)*

12. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 14 (3-8)

13. Γέφυρα 13 (3-7)*

14. Ελίμεια 11 (1-9)*

15. Τιτάνες Παλαμά 11 (1-9)*

*Έχουν κάνει τα ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 7/1):

Στρατώνι-Χαρίλαος Τρικούπης

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Γέφυρα

Ίκαροι Σερρών-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Ερμής Λαγκαδά-Ελίμεια

Μαχητές/Πειραματικό-Τιτάνες Παλαμά

Ανατόλια-Καβάλα

Αγρίνιο-Ασπίδα Ξάνθης

Τα φύλλα αγώνα:

Καβάλα-Αγρίνιο 64-56
Διαιτητές: Φουτζήλας-Πετανίδου
Δεκάλεπτα: 15-16, 34-23, 49-41, 64-56
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 6 (2), Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 11 (1), Ταγάρης 2, Πλιούκας 11 (2), Αθανασιάδης 16 (4), Κουμλελής, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Χονδρόπουλος 16, Παππάς 12 (3).
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 9 (1), Κυριλής 4, Μουρατίδης 16 (2), Γκρέκας 10 (1), Ρέντζιος, Κασαμπαλής 3, Μήτσου, Σταύρου, Τάγκας 5 (1).

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά 55-57
Δεκάλεπτα: 14-16, 25-29, 48-46, 55-57
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Eυρώπη (Πλατής): Αμπατζιδης 7(1), Tσιμπής 8, Tζουβάρας 9 (1), Mαυρίδης 8, Kαραμπέκης 6 Mυλωνίδης 6 (2), Kιγμέτογλου 9, Σικαλίδης 2, Θεοδωρίδης, Δανάκης.
Ερμής (Τσούρμας): Αμπατζάς 8, Μήνου 5 (1), Ελευθεριάδης 5, Τοπουζίδης 3 (1), Μάρουσιτς 4, Παρίτσης 5 (1), Πιλκούδης 8, Δημητρακάς, Γκαμούρας 12, Χριστοδούλου 2, Κοτσάνος 5.

Χαρίλαος Τρικούπης-Φάρσαλα77-57
Διαιτητές: Νάστος-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 20-21, 46-30, 54-43, 77-57
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης 3(1), Βουρνάς 4, Ντόβας 6, Ξηρός, Σταυρόπουλος 14(1), Περρωτής 19, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8(2), Αδαμόπουλος 2, Τσαπατώρης, Πολίτης 21(1).
Φάρσαλα (Πέρκος): Νικολόπουλος 12(2), Ντίνος 2, Σαββίδης 5(1), Χαιρετίδης 5(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 13(3), Σιόλογκας 7, Συνετός 2, Αναγνωστόπουλος Γ., Λούτας, Καραδήμας, Μακρής 11, Τέλιος.

Ελίμεια-Μαχητές/Πειραματικό 63-69
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ελευθεριάδης
Δεκάλεπτα: 15-18, 34-34, 50-49, 63-69
Ελίμεια (Δημόπουλος): Σουπούρας, Τσιάμης 9 (2), Πεχλιβανίδης, Κουβελάς 3 (1), Τσούκας 17 (3), Νικολάου 5, Μαλιούρας 9, Μακρής 7 (1), Τσιμίδης 13.
Μαχητές/Πειραματικό (Γεροφωτης): Βογιατζής 5, Αρνίδης, Δήμας 17 (2), Παπαδόπουλος 2, Χατζημιχαηλίδης 6, Στόλης 19, Κωνσταντινίδης, Μπάκος 15 (3), Βελισσαρίου 5 (1).

Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια 72-84
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 20-22, 34-50, 55-64, 72-84
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας, Μπιζιώτης 2, Τσούμας, Γεωργαντζάς 13(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 3(1), Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής, Μούμογλου 15(1), Μανδαλάκης 24(1), Αποστολάκης 15
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 9(1), Βλάχος 3(1),Γαλανίδης 13(3), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 16, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 10, Ζώτος 8,Βεργίνης, Καραποστόλου 25(5).

Γέφυρα-Ασπίδα Ξάνθης 73-63
Διαιτητές: Παγώνης-Κατωτικίδης
Δεκάλεπτα: 25-15, 48-40, 59-56, 73-63
Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας, Νικολαίδης 9(1), Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 16(3), Γαρέζος 8(2), Σιώπης 8(1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 7, Σιώμος 8, Μπρούσαλης, Μπίσκας 17(2).
Άσπιδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 6, Παπαδάκης 7(1), Γρούδος 7, Σιόγγας 7(2), Στεφανίδης 2, Κλωνάρας 3, Κουτσογιάννης 9, Γκέλιος 20, Απιδόπουλος 2, Μασμανίδης.

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Στρατώνι 68-75
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ
Δεκάλεπτα: 13-22, 26-34, 41-57, 68-75
ΓΑΣ Χαλκηδόνας (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 7 (1), Μαρκίδης 9, Κουλαξής 1, Αραπίδης 13 (3), Παπαδόπουλος 2, Πεταλωτής 9 (1), Σεφερίδης 4 Μπατάκος 13, Παναγιώτου, Κοτζαγιάννης 10.
Στρατώνι (Χατζούλης): Μητσάκης 10 (2), Καραμανώλης, Δελίδης 16 (3), Σαμαράς 10 (2), Φλιάτης Ι. 10, Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ. 14 (1), Δασκαλόπουλος 11.

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.