ΧΟΡΗΓΟΙ

 

 

 

  

 

                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

     

 

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

 Κυριακή 21/1/2018 16.00
Εφηβικό
Διόσκουροι-Καστοριά
 
Σάββατο 20/1/2018 20.00
 Ανδρικό
Ηρακλής-Διόσκουροι

Αποτελέσματα 12ης αγωνιστικής Β΄ εθνικής 7/1/2018

image

Το 2018 άνοιξε με νίκη ο Χαρίλαος Τρικούπης ενώ στραβοπάτησε η Καβάλα στην έδρα του κολεγίου.
Η Ελίμεια δεν μπόρεσε να κάνει κάτι καλό στην έδρα του Ερμή.

όλα τα αποτελέσματα:

Στρατώνι-Χαρίλαος Τρικούπης 67-79

Χαλκηδόνα-Γέφυρα 59-64
Ίκαροι Σ.-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 66-51
Ερμής Λαγκαδά-Ελίμεια 78-54
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Τιτάνες Παλαμά 73-62
Ανατόλια-Καβάλα 85-83
Αγρίνιο-Ασπίς Ξάνθης 76-61

Τα φύλλα αγώνα:

Σ.Α.Στρατώνι-Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου 67-79
Δεκάλεπτα: 13-19, 34-42, 49-59, 67-79
Διαιτητές:Σιμητόπουλος-Κοιμτζόγλου
Σ.Α.Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 4, Καραμανώλης 3, Δελίδης 4(1), Σαμαράς 8(2), Φλιάτης Ι. 5(1), Λευκαδίτης 7(1), Φλιάτης Γ. 10(2), Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 24(1).
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) :Γυφτάκης 2, Βουρνάς 15(1), Λειβαδάς, Ντόβας 3(1), Ξηρός 6(2), Μουράτογλου 15(2), Σταυρόπουλος, Περρωτής 4, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 7(1), Αδαμόπουλος 9, Πολίτης 18(2).

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΚΑΒΑΛΑ 85-83
Διαιτητές: Ζαχαρής, Ξέρας
Δεκάλεπτα: 25-24, 56-37, 66-60, 85-83
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 13(1), Βλάχος 14(1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 18(3), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 8, Ξενιτιδης 3(1), Σταματογιάννης 2, Ζώτος 4, Βεργίνης, Καραποστόλου 23(3)
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάγκιε 19(1), Παντόπουλος, Μιχάλογλου 22(4), Καπινιάρης, Τάγαρης 2, Αθανασιάδης 2, Κουμλέλης 9(1), Πιεβάβλιτσα, Καραθανάσης 5(1), Παπάς 10, Χονδρόπουλος 14(4).

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 73-62
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 3 (1), Αρνίδης 5 (1), Δήμας 14 (2), Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Στόλης 15, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 9 (1), Βαγιάτης, Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 18 (4).
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 9 (1), Μηλιώνης 15 (4), Μακρής 2, Μούμογλου 7 (1), Μανδαλάκης 20 (1), Αποστολάκης 5.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΓΕΦΥΡΑ 59-64
Δεκάλεπτα: 18-15, 31-30, 44-40, 59-64
Διαιτητές :Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ι.
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Πετρίδης, Μαρκίδης 8 (1), Κουλαξής, Μαραπίδης 19 (3), Πεταλωτής 14 (1), Σεφερίδης, Μπατάκος 2, Κοτζαγιάννης 10, Παναγιώτου 6 (1)
Γέφυρα (Ροδάς): Καζαμίας, Νικολαΐδης 2, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 10, Γαρέζος 12 (1), Παπαδόπουλος, Σιώπης 13 (1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 5, Σιώμος 10, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 12 (1).

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 66-51
Δεκάλεπτα: 18-18, 34-27, 50-38, 66-51
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν. -Παπαγερίδης
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 9 (1), Σιδερίδης 6 (2), Γεωργιανός 10 (1), Γκάτζιας 7 (1), Φώτογλου 10 (1), Γκουτζιας, Θολιώτης 4, Κακιούζης 21
Πευκοχώρι ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης, Tσιμπής 9 (1), Λαζαρίδης 2, Tζουβάρας 9 (1), Mαυρίδης 4 (1), Kαραμπέκης 11, Mυλωνίδης 2, Kιγμέτογλου 1, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης, Δανάκης 9.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΛΙΜΕΙΑ 78-54
Δεκάλεπτα: 16-14, 35-27, 57-44, 78-54
Διαιτητές : Ταρενίδης Κ.-Σαρακενίδης
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καϊκλής, ΑΜπατζάς 21 (2), Μήνου 8 (2), Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης 10 (2), Μάρουσιτς 11 (3), Παρίτσης 3 (1), Πιλκούδης 4, Δημητρακάς 2, Γκαμούρας 6, Αβοκάτος, Κοτσάνος 11
Ελίμεια (Μακρής): Σούπουρος 3 (1), Τσιάμης 1, Πεχλιβανίδης, Κούβελας 2, Τσούκας 11, Νικολάου 17 (1), Μαλλιούρας 2, Μακρής 16 (3), Τσιμίδης 2.

ΑΓΡΙΝΙΟ- ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 76-61
Δεκάλεπτα: 23 -10, 36-19, 57-41, 76-61
Διαιτητές: Καρακάσης – Καρπάνος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 11, Μπερερής 7, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 23(2), Γκρέκας 4, Κυριλής Δ., Τάσσος 5, Κασαμπαλής 14, Μήτσου 10(2), Σταύρου, Τάγκας.
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 8(2), Παπαδάκης 8(1), Γρούδος 9, Τσιώγκας 5, Κλωνάρας, Κουτσογιάννης 5(1), Γκέλιος 15(3), Απιδόπουλος 3(1), Θεοδωρίδης 3, Μασμανίδης 2, Σαββίδης 3(1).

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες):

1.Χαρίλαος Τρικούπης 22 (10-2)
2.Ίκαροι Σερρών* 20 (9-2)
3.Καβάλα* 19 (8-3)
4.Ερμής Λαγκαδά 19* (8-3)
5.Στρατώνι 18 (6-6)
6.Μαχητές/Πειραματικό* 18 (7-4)
7.Φάρσαλα* 17 (6-5)
8.Ευρώπη Πευκοχωρίου* 17 (6-5)
9.Ανατόλια* 17 (6-5)
10.Αγρίνιο* 16 (5-6)
11.Ασπίδα Ξάνθης* 15 (4-7)
12.Γέφυρα* 15 (4-7)
13.ΓΑΣ Χαλκηδόνας 15 (3-9)
14.Ελίμεια* 12 (1-10)
15 Τιτάνες Παλαμά* 11 (1-9)

*Έχουν κάνει τα ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 14/1)
Χαρίλαος Τρικούπης – Χαλκηδόνα
Γέφυρα – Αγρίνιο
Πευκοχώρι – Φάρσαλα
Ελίμεια – Ικαροι Σερρών
Τιτάνες Παλαμά – Ερμής Λαγκαδά
Καβάλα – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ.Σ. Σιάτιστας 14
Ηρακλής Κοζάνης 13
Διόσκουροι Κοζάνης 12
Λασσάνης Κοζάνης 12
Αριστοτέλης Φλώρινας 11
Α.Σ. Βελβεντό 11
Α.Σ. Άργος Ορεστικό 8
Α.Ε. Κοζάνης 8
Φοίνικας Πτολεμαΐδας 7
 
το Βελβεντό δεν έκανε ρεπο
 
-->
 

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6972324327. Γιάννης Γκοβεδάρος, Γκούντας Γιάννης 6973205027  Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού.
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης και αθλητική φόρμα της ομάδος.