Αποτελέσματα Α2 3η αγωνιστική 19.10.2020

image

Το πρωτάθλημα της Α2 έφτασε στην 3η στροφή με τον Ολυμπιακό να οδηγεί την κούρσα. Ο αγέραστος Γκαγκαλούδης οδηγεί το Μαρούσι που έφτασε στην νίκη απέναντι στο Αγρίνιο που φέτος παίζει και ο δικός μας αθλητής Καλημέρης Ηλίας.

Α2 Ανδρών
3η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

Παγκράτι-Αμύντας 79-72
Ελευθερούπολη-Δάφνη Δαφνίου 79-67
Ολυμπιακός-Καρδίτσα 95-89
Οίακας Ναυπλίου-Καβάλα 80-64
Τρίτωνας-Απόλλωνας Πάτρας 54-80
Κόροιβος Αμαλιάδας-Πανερυθραϊκός 60-70
Αγρίνιο-Μαρούσι 71-87
Φίλιππος Βέροιας-Ψυχικό (4/11)

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΜΥΝΤΑΣ 79-72
Διαιτητές: Θεονάς-Κάρδαρης-Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 20-14, 45-39, 61-57, 79-72
Παγκράτι (Λιόγας): Μίχαλος 2, Κουφόπουλος 4, Ονάσογλου 14 (2), Ματαλιωτάκης 7, Ξύδης 6, Καραμαλέγκος 7 (1), Πεφάνης 8, Δόξας 13, Ντιαλό 4, Ρετσινάς 2, Γκαβασιάδης 12 (2).
Αμύντας (Κωνσταντινίδης): Έξαρχος, Τοπάλι 15 (1), Σιούντρης 12 (2), Οικονόμου, Βαρδιάνος 9 (1), Σάλεχ 15 (1), Γιούση 2, Γκάτζο 2, Μπέλη 4, Τάγαρης 2, Κανονίδης 11 (1).

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ -ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 79-67
Διαιτητές: Πουρσανίδης-Ελευθεριάδης Π.-Δέλας
Δεκάλεπτα: 18-20, 42-35, 69-49, 79-67
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Τσιλούλης 15 (1), Τσουμάνης 14, Χρυσόπουλος 10 (1), Ράπτης 7, Σταμπουλής 6, Ερμείδης, Χαρίτογλου, Δημάκος 4, Χάλαρης 18, Νίκου 5 (1).
Δάφνη Δαφνίου (Καλαμπόκης): Σκόρδος 3, Μπήλιος, Μπέμπης 7 (1), Μαλέλης 17 (2), Καννάς 1, Τζουγκαράκης, Στέφος 7, Τσορμπατζόγλου, Καραΐσκος 2, Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Ζαραϊδώνης 12 (2), Στεφανίδης 11 (1).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ 95-89
Διαιτητές: Κοντίλης-Ντάνος-Σκανδαλάκης
Δεκάλεπτα: 23-22, 49-40, 73-61, 95-89
Ολυμπιακός (Τσαλδάρης): Παπαδιονυσίου 13, Κουρτίδης 1, Μωραΐτης, Νικολαΐδης 4, Κολοβέρος 10 (2), Τσόχλας 19 (3), Σκουλίδας 11 (3), Κάδρας 3, Χρηστίδης 14 (1), Τσάμης, Μελισσαράτος 20.
Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Αμβράζης, Γκρέκας 4, Ματαλών 16 (1), Κακλαμάνος 11 (3), Μακρής, Βαβάτσικος 17 (3), Καρράς 20, Καλλές 15, Παπαρέγκας, Τσούμας, Τσούκας 6 (2).

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΚΑΒΑΛΑ 80-64
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Γιακείμη-Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 19-13, 41-31, 65-45, 80-64
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 17 (2), Χαϊδάς 1, Κουμπούρας 18 (3), Πελεκάνος 13 (3), Παπαφλωράτος 3 (1), Ευστρατίου, Βύρλας 9, Καλλινικίδης 3, Σκορδάς 14, Χάχαλος 2, Χρονόπουλος, Τουρλής.
Καβάλα (Πενταζίδης): Ζαραϊδώνης, Σαββίδης, Αμπατζάς 7 (1), Βακουφτσής 7, Καρκατσέλης, Πρασίνης, Μάρουσιτς 15 (2), Χείλαρης 17 (1), Πάτρας 6, Καρακεχαγιάς 12 (2), Κασιούμης.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΑΣ 54-80
Διαιτητές: Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 17-24, 33-46, 47-62, 54-80
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Καφέζας 2, Θεοδώρου 9 (1), Γερομιχαλός 9, Κόκκαλης 12 (1), Σταθόπουλος, Μάντζαρης 20 (2), Δ. Παπαδημητρίου, Νάνος, Πράπας, Τσιώκος, Κ. Παπαδημητρίου, Σαρλής 2.
Απόλλωνας Πάτρας (Βετούλας): Τσιακμάς 6 (2), Νιφόρας, Αγγέλλου 9 (2), Ζούμπος 10 (1), Διαμαντάκος 12, Παπαφωτίου 3 (1), Μολφέτας 15 (2), Πουλιανίτης 15 (2), Μπαζίνας 3 (1), Κογιώνης 2, Κανελλάκης, Αντωνάκης 6 (1).

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 60-70
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Ρίζος-Νάστος
Δεκάλεπτα: 9-13- 28-36, 46-52, 60-70
Κόροιβος (Δελέγκος): Σταυρακούκας, Κουρέπης 11 (1), Αγγελάκος 6 (2), Μαραγκάκης 2, Γκάτζιος 2, Παπαδιονυσίου 11 (2), Κάππος 12 (2), Μιχαλούτσος, Μπεκρής, Τζόλος 16 (3).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 4, Κοντούδης 6 (1), Καλλιανιώτης 5 (1), Ντουζίδης 8 (2), Βουγιούκας 8, Σκάνδαλος 2, Γιαουρτόγλου 4, Καμπουρίδης 4, Στάθης 2, Αθανασούλας 13, Φιλιππάκος 14.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΜΑΡΟΥΣΙ 71-87
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 11-16, 35-36, 57-65, 71-87
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Γρίψιος 9 (1), Στογιάνοβιτς 10 (1), Ναούμης 3 (1), Νικολαΐδης 13, Μήτσου 7, Οκεκουόγεν 14, Κοντσές, Καλημέρης 1, Γαρέζος 10 (1).
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Στασινός 4, Παπαγιάννης, Ξύδας 19 (3), Προίσκος 11 (3), Κανέλλης 9 (3), Χατζηδάκης 1, Παπαγεωργόπουλος 10, Αρνόκουρος 4, Δούκας 1, Τσιώτρας, Γκαγκαλούδης 25 (2).

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνα) :

1.Ολυμπιακός 6 (3-0)
2.Μαρούσι 6 (3-0)
3.Ελευθερούπολη 5 (2-1)
4.Παγκράτι 5 (2-1)
5.Οίακας Ναυπλίου 5 (2-1)
6.Πανερυθραϊκός* 4 (2-0)
7.Τρίτωνας 4 (1-2)
8.Ψυχικό* 3 (1-1)
9.Καρδίτσα* 3 (1-1)
10.Δάφνη Δαφνίου 3 (0-3)
11.Αγρίνιο 3 (0-3)
12.Απόλλωνας Πατρών** 2 (1-0)
13.Καβάλα* 2 (0-2)
14.Αμύντας* 2 (0-2)
15.Φίλιππος Βέροιας** 2 (1-0)
16.Κόροιβος Αμαλιάδας* 2 (0-2)

*Ένα αγώνα λιγότερο
**Δυο αγώνες λιγότερους

Επόμενη αγωνιστική (4η, 24/10)

Μαρούσι-Φίλιππος Βέροιας
Αμύντας-Αγρίνιο
Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι
Ολυμπιακός-Ελευθερούπολη
Καβάλα-Καρδίτσα
Απόλλων Πάτρας-Οίακας Ναυπλίου
Τρίτωνας-Κόροιβος Αμαλιάδας
Ψυχικό-Πανερυθραϊκός

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.