Αποτελέσματα Β’ Εθνικής (Βορράς) – 20η αγωνιστική

image

Στο δυτικομακεδονίτικο ντέρμπυ ο Ηρακλής ήταν αυτός που χαμογέλασε τελικά, αφού πήρε μεγάλη νίκη με 73-74.

όλα τα αποτελέσματα:

Αργος Ορεστικό-Ηρακλής Κοζάνης 73-74
Αιγάλεω-Πευκοχώρι 75-86
ΧΑΝΘ-Ελευθερούπολη 64-57
Αργοναύτης Καλ.-Στρατώνι 80-74
Δόξα Λευκάδας-Αίας Ευόσμου 95-74
Πιερικός Αρχέλαος-Λιβαδειά 81-72
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Nίκη Βόλου 80-51


Τα φύλλα αγώνα:
 
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 81-72
Τα δεκάλεπτα: 19-12, 43-29, 61-48, 81-72.
Διαιτητές: Δεληγιανίδης – Θεοδώρου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Αμπαράς 19 (5), Κοντσές 1, Γκοντόπουλος 18 (2), Τσαλμπούρης 11, Σακελλαρίου, Πέτκος, Γαζέτης, Σκαμπαρδώνης, Ασημάκης 10 (2), Γεωργούλας 19 (3), Παπαδόπουλος, Οικονόμου 3.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Αριδάς): Ταμπίτσικας, Βέλλιος 2, Κακοσαίος, Λιόντος, Δημητρίου 16, Τοπουζίδης 17 (5), Ράλλης 4, Μαράντος 17 (3), Χοτζαλάρι, Λιάντζας, Καρνάβας, Δημητριάδης 16 (1).
 
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 73-74
Τα δεκάλεπτα: 26-23, 37-41, 49-53, 73-74.
Διαιτητές: Λαζαρίδης – Τσιρτσιμάλης.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Πανταζής 14 (3), Ζυγούρας 13 (2), Μιχαηλίδης Γ. 8 (2), Μαγρίζος 2, Σκορδάρης, Τράντας 16 (3), Κόττας 20, Μπόζιαρης, Τσαγκαρούλης, Χατζηκυριακίδης.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Ντισλής 25 (1), Γιαννουζάκος 13 (3), Μιχαηλίδης Γρ. 9, Αζίζης, Μούκας 2, Κυρίτσης 8 (1), Σιώμος 21 (1), Μαλτέζος.
 
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 80-51
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 40-31, 58-44, 80-51.
Διαιτητές: Ντούρας – Κατρακάρης.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 12, Ταρπάγκος 4, Σαββίδης, Αναστασίου, Ελευθεριάδης 8, Δικταπανίδης, Μυλωνίδης 2, Γερομιχαλός 19, Πράντζος, Μαρουσιτς 22 (2), Απιδόπουλος Γ. 4, Λευκαδίτης.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στρατίκης): Τζίνης, Γεωργίου 5 (1), Στάμος 2, Μπόγδανος 20 (1), Καρπέτης, Φωσές 10 (1), Τάσσος 4, Μανδαλάκης 10, Τοκατλίδης.
 
AΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΣΤΡΑΤΩΝΙ 80-74
Τα δεκάλεπτα: 25-20, 42-34, 62-50, 80-74.
Διαιτητές: Φακίτσας – Πιτσίλκας Β..
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καλαντζής): Καλπαξίδης 1, Πετρίδης 3, Γερομιχαλός 22 (4), Γαλανίδης 3 (1), Αναστασάκης 4, Ψάλτου Μίλ. 4, Δάλπας 22 (5), Κοντόπουλος 2, Ζώτος 6, Κάσουρας, Ψάλτου Μάρκ. 13.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Ματενίδης 3, Ψευτογκάς 6 (2), Κουντουρατζόγλου 12, Δελίδης 6 (2), Μυστιλιάδης 9 (2), Μαυροματίδης 5 (1), Κιγμέτογλου 22, Νουκάρης, Νταράκης 11.
 
ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 75-86
Τα δεκάλεπτα: 24-21, 30-46, 55-63, 75-86.
Διαιτητές: Μπορμπαντωνάκης – Μαρνελάκης.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας): Σπίγγος 1, Μέλνικς 17, Καράβολας 19, Λαμπρόπουλος 3 (1), Αθανασόπουλος 2, Κορρές 12 (2), Τόλιας 3 (1), Πέρβι 18 (2), Καστανιώτης, Μπαλτάς, Αθανασιάδης.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 18 (4), Γεωργάκης 7, Ονάσογλου 21 (1), Βασιλειάδης 8, Δεληγιάννης 14 (2), Τέρπος 2, Γκαμούρας 11, Γεωργίτσης 4, Πριφτανίδης.
 
ΧΑΝΘ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 66-60
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 29-31, 46-50, 66-60.
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ. – Ξέρας.
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 9 (1), Γκάτζιας, Ματενίδης 15 (2), Παπανικολάου 6 (2), Σερέτης 2, Ζιάκας 20 (4), Σαχπατζίδης 4, Νεοφύτου 3, Θεοδωράκος 7 (1), Παπαχρήστου.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Τσολάκης): Μουλλάκης 3 (1), Γαρμπής 15 (2), Λαφτσής 3 (1), Σκαρλάτος 11 (2), Κουμλέλης 8, Δανίκας, Εξουζίδης, Βοϊβατόπουλος 19.
 
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 95-74
Τα δεκάλεπτα: 27-22, 43-37, 66-50, 95-74.
Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτεκίδης.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 24 (5), Αργυρός, Μαρίνος 10 (2), Κατωπόδης 7 (1), Καραδολάμης 7 (1), Σκλάβος 17, Πασσαλίδης 12, Διαμαντόπουλος 18.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Αμούτζιας 13 (1), Δεμερτζής 6, Παπαδόπουλος 3 (1), Καντάρκος 2, Τασιούδης 6, Μαυρίδης 4, Γυμνόπουλος 14, Σταύρου 23 (5), Καδής 3 (1).
 
Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)
 1.Δόξα Λευκάδας 37 (17-3)
---------------------------------
2.Λιβαδειά 35 (15-5)
---------------------------------
3.Μαχητές Δόξας Πευκών 32 (12-8)
4.ΧΑΝΘ 32 (12-8)
5.Στρατώνι 31 (11-9)
6.Αίας Εύοσμου 31 (11-9)
7.Πευκοχώρι 30 (10-10)
8.Αργοναύτης 30 (10-10)
9.Πιερικός Αρχέλαος 30 (10-10)
10.Άργος Ορεστικό 29 (9-11)
---------------------------------
11.Αιγάλεω 28 (8-12)
12.Νίκη Βόλου 25 (5-15)
13.Ελευθερούπολη 25 (5-15)
14.Ηρακλής Κοζάνης 25 (5-15)
 
Η επόμενη αγωνιστική (21η, 23/03)
 Ηρακλής Κοζάνης – Αιγάλεω
Πευκοχώρι – ΧΑΝΘ
Ελευθερούπολη – Αργοναύτης
Αίας Ευόσμου – Στρατώνι
Λιβαδειά – Άργος Ορεστικό
Νίκη Βόλου – Πιερικός Αρχέλαος

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.