Αποτελέσματα Β΄ Εθνικής 28η αγωνιστική 6/5/2018

image

Ο Χαρίλαος Τρικούπης είναι έτοιμος για την πρώτη του συμμετοχή στην Α2 κατηγορία, μετά το «διπλό» που έκανε η ομάδα του κ. Δημητριάδη και του πρωην Διόσκουρου Ντόβα, επί της Χαλκηδόνας.

Η Ελίμεια υπέστει βαρύτατη ήττα στις Σέρρες.
Καβάλα, Ίκαροι Σερρών και Πευκοχώρι θα παλέψουν για την 2η θέση που οδηγεί στην Α2.

Β’ Εθνική Ανδρών – Βορράς
28η αγωνιστική

ΑΟ Αγρινίου-ΚΣ Γέφυρας 78-61
ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Χαρίλαος Τρικούπης 63-74
ΓΣ Φαρσάλων-Πευκοχώρι 70-84
Ίκαροι Σερρών-ΓΣ Ελίμειας 85-64
Ερμής Λαγκαδά-Τιτάνες Παλαμά 81-76
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΕΚ Καβάλας 58-71
Ανατόλια-Ασπίδα Ξάνθης 100-65
Ρεπό : Στρατώνι

Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής

Χαλκηδόνα-Χαρίλαος Τρικούπης 63-74
Αγρίνιο-Γέφυρα 78-61
Φάρσαλα-Πευκοχώρι 70-84
Ικαροι Σερρών-Ελίμεια 85-64
Ερμής Λαγκαδά-Τιτάνες Παλαμά 81-76
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Καβάλα 58-71
Ανατόλια-Ασπίδα Ξάνθης 100-65
Ρεπό το Στρατώνι

Τα φύλλα αγώνα:

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ–ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 63-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-20, 39-37, 47-56, 63-74
Διαιτητές: Παγώνης-Ευφραιμίδης
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Τουλούμης): Πετρίδης 9 (1), Μαρκίδης 4, Μαραπίδης 6 (1), Παπαδόπουλος, Λαΐδης, Πεταλωτής 20, Σεφερίδης 1, Μάντσος 3 (1), Μπατάκας 5, Κουζογιάννης 10, Παναγιώτου 5 (1).
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Βουρνάς 2, Ντόβας 11 (2), Ξηρός 2, Μουράτογλου 12 (1), Σταυρόπουλος 7, Περρωτής 8, Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος 10, Πολίτης 14 (1).

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ-ΚΑΒΑΛΑ 58-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-20, 31-42, 45-53, 58-71
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Φακίτσας
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ (Γεροφώτης): Βογιατζής 6 (2), Καραγιαννίδης, Αρνίδης 3, Δήμας 7, Χατζημιχαηλίδης 11 (2), Στόλης 10, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 9 (2), Βαγιάτης, Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 10 (2).
ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπεριδης): Ερεμπενάζιε, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 9 (1), Καπινιάρης 7 (1), Τάγαρης, Αθανασιάδης 22 (5), Κουμλέλης 13, Πιεβάλιτσα 5 (1), Καραθανάσης, Παππάς 9 (1), Χονδρόπουλος 6 (2).

ΦΑΡΣΑΛΑ–ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 70-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-31, 49-52, 54-67, 70-84
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου
ΦΑΡΣΑΛΑ (Φόρος): Νικολόπουλος 13 (2), Ντίνος 2, Σαββίδης, Χαιρετίδης 11 (2), Αναγνωστόπουλος Χ. 18 (4), Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 13 (1), Λούτας, Λιούπης 2, Καραδήμας 1, Μακρής 10.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Μελετιάδης): Αμπατζίδης 6 (2), Tσιμπής 3, Λαζαρίδης, Tζουβάρας 6, Mαυρίδης 13, Καραμπέκης 4, Kιγμέτογλου 22 (1), Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 12, Δανάκης 18 (3).

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΛΙΜΕΙΑ 85-54
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-14, 43-27, 62-43, 85-54
Διαιτητές: Αγραφιώτης-Πράττος
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 2, Γρίψιος 10 (1), Σιδερίδης 11 (3), Γεωργιανός 6 (2), Τράκας 5 (1), Γκάτζιας 22 (2), Φώτογλου 8, Γκούτζιας 2, Τοπάλης, Τσέλιος 2, Κακιούζης 17.
ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας, Σαπούρας 3 (1), Τσιάμης 6 (2), Πεχλιβανίδης, Τσούκας 11 (3), Μαλλιούρας 11 (1), Μακρής 18 (6), Τσιμίδης 5.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ–ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 100-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-17, 50-36, 80-50, 100-65
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης 3 (1), Πρωτούλης 8, Γαλανίδης 22 (5), Ζαφειρούδης 10 (1), Συμεωνίδης 5, Ξενιτίδης 3 (1), Σταματογιάννης 18, Ζώτος 10, Βεργίνης 6, Καραποστόλου 15 (2).
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 5 (1), Παπαδάκης 1, Γρούδος 5 (1), Τσιώγκας 11 (3), Στεφανίδης 5 (1), Κλωνάρας 8 (1), Ανθής 2, Κουτσογιάννης 10, Θεοδωρίδης 2, Μασμανίδης 16, Σαββίδης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 81-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-18, 45-38, 60-55, 81-76
Διαιτητές: Δημάδης, Ζαχαριάδης
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Τσούρμας): Μήνου 11 (1), Αμπατζάς 5 (1), Δημητρακάς 4, Ελευθεριάδης 8, Τοπουζίδης 6, Μάρουσιτς 11 (1), Παρίτσης 4, Χριστοδούλου 8, Αβοκάτος 7 (1), Γκαμούρας 12, Μέλλιος 3 (1), Κοτσάνος 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 7 (1), Τσούμας, Γεωργαντζάς, Κατσαδούρος 2, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 12 (4), Μούμογλου 19 (2), Μανδαλάκης 25 (2), Αποστολάκης 11.

Ο ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 78-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-18, 46-38, 56-50, 78-61
Διαιτητές: Μακρόπουλος – Γεράνιος.
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Κυριλής Θ. 11(1), Μουρατίδης 10(1), Γκρέκας 4(1), Κυριλής Δ. 7(1), Τάσσος 7, Κασαμπαλής 20, Μήτσου 10(2), Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ (Ροδάς): Νικολαΐδης 12, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 17(5), Γαρέζος 16(4), Παπαδόπουλος 3, Σιώπης 11(2), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης, Αζίζης.

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ.Σ. Σιάτιστας 22
Ηρακλής Κοζάνης 20
Διόσκουροι Κοζάνης 18
Λασσάνης Κοζάνης 17
Α.Σ. Βελβεντό 15
Αριστοτέλης Φλώρινας 14
Α.Σ. Άργος Ορεστικό 14
Α.Ε. Κοζάνης 12
Φοίνικας Πτολεμαΐδας 12
 

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6972324327. Γιάννης Γκοβεδάρος, Γκούντας Γιάννης 6973205027  Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού.
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης και αθλητική φόρμα της ομάδος.