Αποτελέσματα Β΄ Εθνικής 3ος όμιλος 2η αγωνιστική

image

Αήττητοι προχώρησαν Αίολος Τρικάλων, Νίκη Βόλου και Δόξα Λευκάδας.
Νίκη πέτυχαν τα Ιωάννινα με τον πρώην παίκτη των Διόσκουρων, Παπαγιάννη Γιώργο να κάνει ντεμπούτο με σκοράρισμα στην Β΄ Εθνική.

Β’ Εθνική (3ος όμιλος)
2η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :
Ιωάννινα ΣΚ-ΜΕΝΤ 87-79
Πρωτέας Γρεβενών –Αίολος Τρικάλων 52-72
Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας (ΑΝΑΒΟΛΗ – 11/11, 17.00)
Ίκαροι Τρικάλων-Μαχητές Πευκών 70-79
ΧΒΑ-Δόξα Λευκάδας 66-73
Μελίκη-Νίκη Βόλου 66-77

Τα φύλλα αγώνα :
IBC – MENT 87-79
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Ντόγκας
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-14, 43-34, 66-57, 87-79
IBC (Παπαδόπουλος): Παπαγιάννης 8 (1), Βάσης 9 (1), Ζαφειρούδης 12 (2), Χρύσης 24 (1), Γεωργάκης 9 (2), Ξιούρας 6 (1), Σταμίρης, Μπάλλας 19 (2).
ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Ζεϊμπέκης 6 (2), Ρόπουτης 9 (1), Μιχαηλίδης 24 (2), Παπαπασχάλης 6, Καρασίμος, Κωνσταντινίδης 3, Πασχαλίδης 3, Μαλανδρής 5 (1), Σιόλογκας 23 (2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 52-72
Διαιτητές: Μπακαλης-Γραικος-Ηλιοπουλος .
Δεκάλεπτα: 16-20, 23-40, 38-56, 52-72 .
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κυρατζής, Τζουβάρας 3(1), Γαβρίδης, Στόλης 8, Κλωνάρας4(1), Τσιμίδης 15(1), Παλάσκας 6 (2), Μπόζιαρης 3 (1), Ρούζιος 4, Μαλιούρας 7, Συλλάκος ,Σβωλης 2 .
Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μπουργανός 9, Τεπετίδης 5(1), Ζωϊτσάκος 11(1), Μαυρογιάννης 14 (2), Σούλκο 2, Παππάς 7, Κολότσιος, Θέος 16(2), Δέσπος 8.

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ 70-79
Διαιτητές : Σταματόπουλος-Τσουμαχίδης-Μπούγλος Ι
Δεκάλεπτα : 20-11, 34-38, 48-55, 70-79
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρυδάς 2, Βλάχος 8(1), Παπαχρήστος 20(2), Κατσαρές 10(2), Τριανταφύλλου 17(1), Γκιουλέκας 9(1) ΄
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου Δ. 12, Ματενίδης 15(2), Στεφανίδης 27(2), Πετράκης 3, Νότης 12, Πλεξίδας 6, Βαϊντερλής 4, Γεωργίου Γ., Κόκκιος, Σπρίντζιος, Βογιατζής.

ΧΒΑ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 66-73
Διαιτητές : Στρέμπας-Σπυρόπουλος-Καλογριάς
Δεκάλεπτα : 18-17, 29-37, 52-51, 66-73
XBA (Ζαρονικόλας): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 7(1), Βουρούκης 10(2), Γυφτάκης 1, Αποστολίδης 6(1), Μιχαήλ 9(1), Σταθόπουλος, Παύλου, Θεοδουλίδης, Χριστοδούλου 16, Πολιτόπουλος 14(1), Μπέζος 3.
Δόξα Λευκάδας (Κασαπίδης-Βαφιάς): Βουκελάτος, Σιπητάνος 28(4), Κοντούδης 12, Πολυμένης, Λαζάρου 5, Τζακόπουλος 22(3), Ξενιτίδης, Κωνσταντινόπουλος 4, Κατσαούνης, Σταματέλος 2.

ΜΕΛΙΚΗ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 66-77
Διαιτητές : Λόρτος-Αναστασιάδης-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα : 21-22, 41-45, 54-62, 66-77
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 5(1), Μαυρίδης 21(2), Μώρας 4, Κυριάκου 3(1), Εσερπόγλου, Ιμερίδης 16(1), Πειμανίδης, Τζαφέρης, Καρκάρας 8, Λέφας, Ιωάννου 6, Ρογκότης 3.
Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Κωστούλας 2, Βερτζάγιας 6(1), Σαριμπαλίδης 9(3), Διγενής 2, Ευτυχίδης, Κουτίνας 36(7), Φιλιππόπουλος 3, Μπουσκολίτης 5(1), Μπούρας, Τάσσος 2, Λόλας 12(1), Βελεντζές.

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :
1.Αίολος Τρικάλων 4 (2-0)
2.Δόξα Λευκάδας 4 (2-0)
3.Νίκη Βόλου 4 (2-0)
4.Ιωάννινα ΣΚ 3 (1-1)
5.Μαχητές Πευκών 3 (1-1)
6.Ερμής Σχηματαρίου* 2 (1-0)
7.Έσπερος Λαμίας* 2 (1-0)
8.XBA 2 (0-2)
9.Ίκαροι Τρικάλων 2 (0-2)
10.Πρωτέας Γρεβενών 2 (0-2)
11.ΜΕΝΤ * 1 (0-1)
12.Μελίκη * 1 (0-1)
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο
Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11):
ΜΕΝΤ – Πρωτέας Γρεβενών
Αίολος Τρικάλων – Ερμής Σχηματαρίου
Εσπερος Λαμίας – Ικαροι Τρικάλων
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – ΧΒΑ
Δόξα Λευκάδας – Νίκη Βόλου
Μελίκη – IBC

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.