Αποτελέσματα Β΄ Εθνικής 8η αγωνιστική 26/11/2017

image

Ο Χαρίλαος Τρικούπης άλωσε και τα Πεύκα και πλέον φιγουράρει πρώτος στο πρωτάθλημα με τον Πολίτη να τον οδηγεί.

Οι Ίκαροι Σερρών ακολουθούν κατά πόδας ενώ τα Φάρσαλα πέτυχαν ακόμα μια νίκη εύκολα αυτή τη φορά στην έδρα τους με τον κοζανίτη Σαββίδη να κάνει πολύ καλό παιχνίδι. Η Ελίμεια γνώρισε νέα ήττα αυτή τη φορά από την Ασπίδα Ξάνθης.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Χαρίλαος Τρικούπης 62-67
Ερμής Λαγκαδά – Χαλκηδόνα 67-52
Ίκαροι Σερρών – Στρατώνι 59-54
Φάρσαλa – Γέφυρα 91-76
Αγρίνιο – Πευκοχώρι 59-70
Ασπίδα Ξάνθης – Ελίμεια 64-53
Καβάλα – Τιτάνες Παλαμά 101-64

Τα φύλλα αγώνων:
Φάρσαλα-Γέφυρα 91-76
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης
Δεκάλεπτα: 31-10, 48-33, 62-58, 91-76
Φάρσαλα (Πέρκος): Αναγνωστόπουλος Γ. 26 (5), Αναγνωστόπουλος Χ. 6 (2), Σιόλογκας 20, Νικολόπουλος 16 (2), Μακρής 3, Χαιρετίδης, Σαββίδης 16 (3), Συνετός, Ντίνος 2, Λιούπης 2, Τέλιος, Καραδήμας.
Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Νικολαΐδης 14, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 7 (1), Καζαμίας 3, Ταουσάνης 8, Σιώμος 20, Σιώπης 7 (1), Μπίσκας 3 (1), Γαρέζος 14 (1), Σαραντίδης, Ευσταθιάδης.

Μαχητές/Πειραματικό-Χαρίλαος Τρικούπης 62-67
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 9-23, 27-35, 47-57, 62-67.
Πειραματικο (Γεροφωτης): Βογιατζης 12(2) Αρνιδης Δημας 11(1) Χατζημιχαηλιδης 17(5) Στολης 14 Κωνσταντινιδης Μπάκος 3 Παπδοπουλος 2 Βαγιατης 3(1)
Τρικουπης (Δημητριαδης): Γυφτακης 1 Βουρνάς 2 Ντοβας 5(1) Ξηρός 5(1) Σταυροπουλος 7((2) Περρωτης 9 Καραγκιολδης 12(1) Αδαμοπουλος 7 Πολίτης 19(2).

Ίκαροι Σερρών-Στρατώνι 59-54
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ιωάν.
Δεκάλεπτα: 15-21, 23-32, 45-47, 59-54
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκοζης 2, Γριψιος 10 (2) , Γεωργιανός, Σιδεριδης, Φωτογλου 26 (3), Στρατής 2, Γκατζιας 13 (1), Θολιωτης, Κακιούζης 6.
Σ.Α. Στρατωνίου (Χατζούλης): Μητσάκης 8(1), Σπυρας 2, Καραμανώλης 3(1), Δελλιδης 6 (1), Στοιτσης, Σαμαράς 2, Φλιατης Ι. 2, Φλιατης Γ. 4, Πολιτόπουλος 11 (1), Δασκαλόπουλος 16 (1).

Καβάλα-Τιτάνες Παλαμά 101-64
Διαιτητές: Γραικός-Εκιζόγλου
Δεκάλεπτα: 29-17, 57-32, 80-50, 101-64
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμβενάζιε 13(1), Μιχάλογλου 9(2), Καπινιάρης 8, Τάγαρης 22, Πλιούκας 8(2), Αθανασιάδης 10(2), Πιεβάλιτσα 6, Καραθανάσης 9(1), Χονδρόπουλος 3(1), Παππάς 13(2).
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιτζιώτης, Τσούμας 3 (1), Γεωργαντάς 20, Κατσαδούρος 1, Μηλιώνης 10 (2), Αρχοντούλης 2, Μακρής 6, Μανδαλάκης 17, Αποστολάκης 5.

Ασπίδα Ξάνθης-Ελίμεια 64-53
Δεκάλεπτα: 16-15, 31-31, 50-42, 64-53
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Χατζηχαρίσης
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμουτζιάς 4, Παπαδάκης 4, Τσιώγκας 2, Στεφανίδης 10 (2), Γρούδος 10, Κλωναράς 9 (1), Σαββίδης 7 (1), Άνθης 2, Κουτσογιάννης 17, Γκέλιος, Απιδόπουλος 5 (1).
Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσούκας 8 (1), Μαλούτας 2, Σουπούρας 2, Πεχλιβανίδης 3 (1), Κούβελας 4, Νικολάου 14 (2), Μαλλιούρας 2, Μακρής15 (1), Τσιμίδης 3.

Ερμής Λαγκαδά-ΓΑΣ Χαλκηδόνας 67-52
Δεκάλεπτα: 22-14, 35-26, 56-36, 67-52
Διαιτητές: Σιταρίδης-Τσοκόλης
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καϊκλής, Μίνου 9 (2), Ελευθεριάδης 6, Τοπουζίδης, Μάρουσιτς 13 (1), Παρίτσης 3, Χριστοδούλου 8, Αβοκάτος, Γκαμούρας 17 (1), Μέλλιος, Κοτσάνος 6, Δημητράκας 5 (1).
ΓΑΣ Χαλκηδόνας (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 5, Μαρκίδης 10, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 5 (1), Παπαδόπουλος,, Μπαρτάκας 6, Σεφερίδης, Μάντζος 2, Κουλαξής, Γκοτζαγιάννης 5, Παναγιώτου 4.

Η βαθμολογία
Ομάδα Βαθμ
1 ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 15
2 ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 14
3 ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 14
4 ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 13
5 ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ 12
6 ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 12
7 ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ. 12
8 ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 11
9 ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 11
10 ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 11
11 ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 10
12 ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 9
13 ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 9
14 ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 8
15 ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 7

Επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)
Χαρίλαος Τρικούπης- Ερμής Λαγκαδά
Χαλκηδόνα – Ικαροι Σερρών
Στρατώνι – Φάρσαλα
Γέφυρα – Καβάλα
Πευκοχώρι – Ανατόλια
Ελίμεια – Αγρίνιο

Τιτάνες Παλαμά – Ασπίδα Ξάνθης

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.