Αποτελέσματα Β΄ τοπικού – Πρωταθλήτρια η Δύναμις

image

Τελευταία αγωνιστική για το Β΄ τοπικό και Δύναμις με την ΑΕ Κοζάνης κοντραρίστηκαν για το ποιος θα σηκώσει την κούπα, αφού και οι 2 ανεβαίνουν στο Α΄ τοπικό του χρόνου.

Τελικά η Δύναμις είναι αυτή που γεύτηκε τη χαρά της νίκης με 76-67, αν και δυσκολεύτηκε πολύ περισσότερο από ότι δείχνει το τελικό σκορ. Συγκεκριμένα η ΑΕ Κοζάνης, 2 λεπτά πριν την λήξη, με 4 στα 4 τρίποντα ισοφάρησε το παιχνίδι εκμεταλλευόμενη την τραγική αστοχία στα layup των παικτών της αντίπαλης ομάδας.
Εκεί όμως μίλησε ο Κόλιας που πήρε την ομάδα στους ώμους του, κάνοντας ένα καθοριστικό κλέψιμο και σκοράροντας κατά βούληση.
Οι παίκτες της Δύναμις πανηγύρισαν θερμά την νίκη αφού είναι η 1η φορά που η ομάδα παίρνει πρωτάθλημα και ανεβαίνει κατηγορία, κάνοντας ένα άλμα από πέρυσι.
Ο Μέγας Αλέξανδρος πήρε την 3η θέση επικρατώντας δύσκολα της Εράτυρας.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.