ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 12η αγωνιστική

image

Ζαλίστηκε από την κορυφή ο Ηρακλής και πλέον την μοιράζεται και με τους Διόσκουρους που φιγουράρουν πρώτοι λόγω της διαφοράς πόντων στην τριπλή ισοβαθμία. 

Ο Ηρακλής δεν τα κατάφερε απέναντι στο Άργος αφού τα πρώτα βιολιά του έμειναν σε χαμηλά επίπεδα σκοραρίσματος, με εξαίρεση τον πρώην παίκτη των Διόσκουρων Μαυρίδη που αν και σκόραρε κατά βούληση σημειώνοντας 26 πόντους δεν πήρε το ροζ φύλλο αγώνα. Κάτι το οποίο κατόρθωσε ο Ζυγούρας που με δικό του τρίποντο στη λήξη,άλλαξε την ισορροπία στην κορυφή της Γ΄ εθνικής.
Ο Αργοναύτης επικράτησε δύσκολα των Ιωαννίνων και κρατήθηκε σε τροχιά ανόδου.
Ο Πρωτέας δεν τα κατάφερε απέναντι στον Φοίνικα που πλέον απέχει 1 βαθμό από την κορυφή.
Η Αριδαία  κατατρόπωσε τον Αετό και ευελπιστεί σε κάτι καλό στη συνέχεια.
Οι Τιτάνες αποδείχτηκαν σκληρό καρύδι για τον Αστέρα με αποτέλεσμα να δηλώνουν παρών και του χρόνου στην Γ΄ εθνική.
Διόσκουροι Κοζάνης – ΒΑΟ 73-68
Πρωτέας Γρεβενών – Φοίνικας Λάρισας 74-78
Ιωάννινα – Αργοναύτης 72-74
Αργος Ορεστικό – Ηρακλής Κοζάνης 76-73
Αριδαία – Αετός Κιλκίς 68-49
Αστερας Λάρισας – Τιτάνες Παλαμά 80-86
 
Τα φύλλα αγώνων:
IΩΑΝΝΙΝΑ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 72-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-23, 38-38, 50-55, 72-74
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Tσουκανέλης): Πρέτζας 17, Κοντός 6, Μαυραγιάννης, Κατσαπρακάκης, Μάντζιος 15 (1), Μάκης 6, Τάσσης, Παπαγγέλης 2, Φίλιος 7, Αυγερινός 19.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος6, Καλπαξίδης 26, Πετρίδης 2, Κωνσταντινίδης, Ζώτος 15 (1), Κυρατζής, Παπαδόπουλος, Τερσενίδης, Βογιατζής 8, Τροφίδης 6, Βορνίτης, Κόκουρας 11.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 80-86
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-18, 40-45, 54-68, 80-86
Διαιτητές: Παριανόπουλος-Ξέρας
ΑΣΤΕΡΑΣ (Μπουλιάκης):Μπάρμπας, Τσιαβές 14, Μηλιώνης 13 (3), Κυριακόπουλος, Χαιρετίδης, Γούλας 9 (1), Μίχος 16, Καραμουσκέτας, Τριανταφύλλου, 2, Λάππας 26 (2), Γαλάνης, Πασχάλης.
TITANEΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χατζάρας): Τσιάπουλας, Βαϊδακης 4, Τσέλιος 18 (1), Αναγνωστόπουλος 5 (1), Αντωνίου 10 (3), Φούντας 9 (1), Παπαγιάννης, Μακρής 10 (1), Παπακώστας 20 (1),Γκαντιάς 10 (2).

 

ΑΡΙΔΑΙΑ – ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 68-49
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 32-19, 51-31, 68-49
Διαιτητές: Μαραθιώτης-Κατσιάνης
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Ταρασίδης 3 (1), Αβραμίδης, Τοπαλίδης 5, Σαρακινλής 12 (4), Χαραλαμπίδης 11, Μπεγλόπουλος 9,Παπαβραάμ 4, Αθανασιάδης 4, Βάσιος 4, Πίπας 12, Υφαντίδης 2, Δοδόπουλος 2.
AETΟΣ (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 7, Κωνσταντινέλης 6, Παπανικoλάου Π. 3, Τόμας11, Βαφείδης 5, Πατσούρης 7,Ξανθόπουλος 10, Παπανικολάου Δ, Λιάπης.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 76-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 36-36, 56-55, 76-73
Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Μοσχοτόγλου
ΆΡΓΟΣ ΟΡ. (Δημητριάδης): Ζυγούρας 19 (3), Πανταζής 18 (3), Πουλιώνης, Μιχαηλίδης 8 (2), Χριστόπουλος, Κόττας 14 (2), Βογιατζής 3, Παντελίδης, Τσαγκαρούλης, Ψάλτου 14.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Τολιόπουλος 6, Ντισλής 14 (1), Μιχαηλίδης 17 (2),Μαυρίδης 26 (1), Βίλας, Χατζηκυριακίδης 4, Σαμουρέλης 6.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΒΑΟ 73-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-18, 40-34, 52-50, 73-68
Διαιτητές: Καρακατσανίδης-Ελευθεριάδης
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 6, Σισμάνης 4, Βλάχος, Μπαταούλας 18 (1),Κοτζαγιάννης 14, Καραγιαννίδης 14 (2), Μακρής 10 (2), Καρανώτας 7.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 21 (2), Καλογεράτος 9 (3), Κουλαξής 6 (1), τσάρος2, Μακρής, Χολέβας 15, Κεφαλάς, Ματζούνης 9(1), Σαρρής 6, Γράψας, Μουντζούρης, Λεπτοκαρίδης.
Info: Στη Β’ Εθνική προβιβάζεται απευθείας ο 1ος της τελικής βαθμολογίας. Ο 2ος παίζει μπαράζ με τον αντίστοιχο 2ο του άλλου ομίλου του Βορρά για το 2ο “εισιτήριο” για τη Β’ Εθνική. Στα τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τελευταίες 4 ομάδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 12η αγωνιστική

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.