ΧΟΡΗΓΟΙ

 

 

 

  

 

                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

     

 

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

25/4/2018 Τετάρτη
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ
Ανδρικό 21.00
Διόσκουροι-Ηρακλής Κ
 
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 14/10/2012

image

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Στο ντέρμπυ της αγωνιστικής η ομάδα των Διόσκουρων πέτυχε μεγάλη νίκη απέναντι στα μεγάλα ονόματα του Ηρακλή παίρνοντας το κλειδί της πόλης. Πολύ ωραίος αγώνας σε ένα γήπεδο που δεν έπαιφτε καρφίτσα.

Ο Φοίνικας συνέχισε τις καλές εμφανίσεις επικρατώντας και της ομάδας των Ιωαννίνων δείχνοντας ότι πάει για την άνοδο μαζί με τον Αστέρα όπου έκανε επιβλητική εμφάνιση μέσα στον Αετό Κιλκίς. Ο ΒΑΟ ρέφαρε την ήττα από τους Διόσκουρους κεδίζοντας στην Αριδαία και αποκτώντας προβάδισμα για την παραμονή στην κατηγορία. Ο Πρωτέας δεν τα κατάφερε ούτε τώρα πάλεψε τους Τιτάνες αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην νίκη. Και τέλος η άλλη ομάδα της ΕΚΑΣΔΥΜ το Άργος ηττήθηκε από τους Αργοναύτες δεχόμενο στην έδρα του 84 πόντους.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Φοίνικας Λάρισας  73-82
Αργος Ορεστικό – Αργοναύτης   74-84
Διόσκουροι Κοζάνης – Ηρακλής Κοζάνης  70-57
Αριδαία – ΒΑΟ   65-70
Αστέρας Λάρισας – Αετός Κιλκίς  78-47
Πρωτέας Γρεβενών – Τιτάνες Παλαμά  73-79
Τα φύλλα αγώνα:
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ –  ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 70-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-9, 43-32, 52-47, 70-57
Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 4, Σισμάνης 7, Βλάχος 19 (2), Μπαταούλας, Μπάμπος 14 (1), Κοτζαγιάννης 10, Καραγιαννίδης 9 (1), Μακρής 5 (1), Καρανώτας 2.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Τράγιας 2, Τολιόπουλος 5 (1), Ντισλής 17 (1), Μιχαηλίδης 11 (1), Μαυρίδης 2, Σαμουρέλης 15, Χατζηκυριακίδης 5, Σταθόπουλος, Τσακμάκης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 78-47
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 42-22, 55-36, 78-47
Διαιτητές: Μαραθιώτης-Κατσιάνης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Μπάρμπας 6, Μηλιώνης 15 (4), Κυριακόπουλος 14 (1), Χαιρετίδης 8, Γούλας 13 (1), Μίχος 9, Πασχάλης 5 (1), Λάππας 2, Πάντος 2, Γαλάνης 4, Τσαβές, Καραμουσκέτας.
ΑΕΤΟΣ Κ. (Παπαδόπουλος): Τσάτσης 12 (1), Παπαδόπουλος 4, Τόμας 1, Ιωαννίδης , Λιάπης 3, Πατσούρης 2, Σιδηρόπουλος 8, Ασβεστόπουλος, Παπανικολάου Δ., Παπανικολάου Π., Ξανθόπουλος 13 (1), Μουρζίδης 3.
ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ  –ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 74-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-16, 46-45, 64-60, 74-84
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής
ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Πανταζής 11 (2), Ζυγούρας 4, Μιχαηλίδης Γ. 15 (3), Παπαδημητρίου 4, Τσαγκαρούλης 2, Σταϊος, Κώττας 20 (1), Βογιατζής, Παντελίδης 1, Ψάλτου 17.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος 11, Καλπαξίδης 18, Πετρίδης 6 (1), Τερσενίδης 1, Ζώτος 17 (1), Κυρατζής, Παναγιωτίδης 3 (1), Παπανικολάου, Βογιατζής 2, Παρασκευόπουλος 2, Βορνίτης 7 (2), Κόκουρας 17 (1).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ  73-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-9, 30-29, 52-54, 73-79
Διαιτητές: Λόρτος-Δαμίγος
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μορουζίδης): Ρούζιος 13 (4), Κλωναράς 8, Καλαμπούκας 8, Κολοβός 6 (1), Μουράτογλου 23, Σούρβας, Ιωαννίδης 1, Μπόζιαρης, Τζήμας 11, Καραγιάννης 3 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γερόπουλος): Τσιάπουλας 5 (1), Βαϊδάκης 5, Τσέλιος 24 (1), Αναγνωστόπουλος 11, Γκαντιάς 2, Αντωνίου 8, Φούντας, Καρπούζας 5, Παπακώστας 17 (2), Γιωτόπουλος 2.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 73-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 31-40, 55-59, 73-82
Διαιτητές: Παπανικολάου Γ-Μελανίδης
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Πανταζής 7 (1), Μπρέντσας 10 (2), Φυφαρίδης 2, Κοντός 6, Μαυραγιάννης, Κατσαπρακάκης 1, Μάντζιος 14, Μάκης 4, Τάσσης , Τσουμάνης 2, Τάσσης, Αυγερινός 27 (2).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Γιασάρης): Τσιτσιβάς, Αθανασόπουλος 4, Μανώλας, Λιάκος 9 (2), Γόργολης, Γκαγκανάσιος 3, Αποστολάκης 7, Σαριμπαλίδης 23 (5), Παπαδόπουλος, Τσούμας, Παπαβασιλείου 15, Τσιαμπαλής 21 (2).
ΑΡΙΔΑΙΑ - ΒΑΟ   65-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-20, 33-33, 52-49, 65-70
Διαιτητές: Αγορογιάννης-Καρακώστας
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Ταρασίδης, Αβραμίδης 3 (1), Τοπαλίδης 2, Σαρακινλής 6 (2), Υφαντίδης 15 (1), Μπεγλόπουλος 8 (1), Παπαβραάμ 2, Τσεκούρας, Γκαλίτσιος, Αθανασιάδης , Τσεκούρας, Πίπας 19, Βάσιος 9, Δοδόπουλος 1.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 10 (1), Καλογεράτος, Κουλαξής, Καρατζάς 9 (1), Τσάρος, Μακρής, Χολέβας 21 (2), Κολιάστας, Ματζούνης 8 (2), Σαρρής 8, Μαρλίδης 14.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  (σε 2 αγώνες):

1. Φοίνικας Λάρισας 4 2-0 162-133
2. Διόσκουροι Κοζ. 4 2-0 135-113
3. Αστέρας Λάρισας 4 2-0 146-109
4. Αργοναύτης 4 2-0 169-146
5. Ηρακλής Κοζ. 3 1-1 156-156
6. Αριδαία 3 1-1 127-121
7. Τιτάνες Παλαμά 3 1-1 141-141
8. ΒΑΟ 3 1-1 126-130
9. Αετός Κιλκίς 2 0-2 98-140
10. ΑΓΣ Ιωαννίνων 2 0-2 145-167
11. Άργος Ορεστικό 2 0-2 160-183
12. Πρωτέας Γρεβενών 2 0-2 133-159

 
Επόμενη αγωνιστική (3η, 21/10):
Φοίνικας Λάρισας – Αργος Ορεστικό
Αργοναύτης – Διόσκουροι Κοζάνης
Ηρακλής Κοζάνης – Αριδαία
ΒΑΟ – Αστέρας Λάρισας
Αετός Κιλκίς – Τιτάνες Παλαμά
Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 14/10/2012

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ.Σ. Σιάτιστας 22
Ηρακλής Κοζάνης 20
Διόσκουροι Κοζάνης 18
Λασσάνης Κοζάνης 17
Α.Σ. Βελβεντό 15
Αριστοτέλης Φλώρινας 14
Α.Σ. Άργος Ορεστικό 14
Α.Ε. Κοζάνης 12
Φοίνικας Πτολεμαΐδας 12
 

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6972324327. Γιάννης Γκοβεδάρος, Γκούντας Γιάννης 6973205027  Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού.
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης και αθλητική φόρμα της ομάδος.