ΧΟΡΗΓΟΙ

 

  

ΠΑΠΑΣΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

ΚΛΙΝΙΚΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ

 

 

 

 

                                                                                                                                   

  
     


 

 

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

ΑΝΔΡΙΚΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 23/11/2014 ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ 18:00   ΜΕΛΙΚΗ-Διόσκουροι Κοζάνης
Εφηβικό Σάββατο 22/11/2014 ΔΑΚ Άργους 18:00 Άργος-Διόσκουροι
Παιδικό Κυριακή 23/11/2014 ΔΑΚ Νεάπολης 13:00 Νεάπολη-Διόσκουροι
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 14/10/2012

image

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Στο ντέρμπυ της αγωνιστικής η ομάδα των Διόσκουρων πέτυχε μεγάλη νίκη απέναντι στα μεγάλα ονόματα του Ηρακλή παίρνοντας το κλειδί της πόλης. Πολύ ωραίος αγώνας σε ένα γήπεδο που δεν έπαιφτε καρφίτσα.

Ο Φοίνικας συνέχισε τις καλές εμφανίσεις επικρατώντας και της ομάδας των Ιωαννίνων δείχνοντας ότι πάει για την άνοδο μαζί με τον Αστέρα όπου έκανε επιβλητική εμφάνιση μέσα στον Αετό Κιλκίς. Ο ΒΑΟ ρέφαρε την ήττα από τους Διόσκουρους κεδίζοντας στην Αριδαία και αποκτώντας προβάδισμα για την παραμονή στην κατηγορία. Ο Πρωτέας δεν τα κατάφερε ούτε τώρα πάλεψε τους Τιτάνες αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην νίκη. Και τέλος η άλλη ομάδα της ΕΚΑΣΔΥΜ το Άργος ηττήθηκε από τους Αργοναύτες δεχόμενο στην έδρα του 84 πόντους.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Φοίνικας Λάρισας  73-82
Αργος Ορεστικό – Αργοναύτης   74-84
Διόσκουροι Κοζάνης – Ηρακλής Κοζάνης  70-57
Αριδαία – ΒΑΟ   65-70
Αστέρας Λάρισας – Αετός Κιλκίς  78-47
Πρωτέας Γρεβενών – Τιτάνες Παλαμά  73-79
Τα φύλλα αγώνα:
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ –  ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 70-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-9, 43-32, 52-47, 70-57
Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 4, Σισμάνης 7, Βλάχος 19 (2), Μπαταούλας, Μπάμπος 14 (1), Κοτζαγιάννης 10, Καραγιαννίδης 9 (1), Μακρής 5 (1), Καρανώτας 2.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Τράγιας 2, Τολιόπουλος 5 (1), Ντισλής 17 (1), Μιχαηλίδης 11 (1), Μαυρίδης 2, Σαμουρέλης 15, Χατζηκυριακίδης 5, Σταθόπουλος, Τσακμάκης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 78-47
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 42-22, 55-36, 78-47
Διαιτητές: Μαραθιώτης-Κατσιάνης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Μπάρμπας 6, Μηλιώνης 15 (4), Κυριακόπουλος 14 (1), Χαιρετίδης 8, Γούλας 13 (1), Μίχος 9, Πασχάλης 5 (1), Λάππας 2, Πάντος 2, Γαλάνης 4, Τσαβές, Καραμουσκέτας.
ΑΕΤΟΣ Κ. (Παπαδόπουλος): Τσάτσης 12 (1), Παπαδόπουλος 4, Τόμας 1, Ιωαννίδης , Λιάπης 3, Πατσούρης 2, Σιδηρόπουλος 8, Ασβεστόπουλος, Παπανικολάου Δ., Παπανικολάου Π., Ξανθόπουλος 13 (1), Μουρζίδης 3.
ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ  –ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 74-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-16, 46-45, 64-60, 74-84
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής
ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Πανταζής 11 (2), Ζυγούρας 4, Μιχαηλίδης Γ. 15 (3), Παπαδημητρίου 4, Τσαγκαρούλης 2, Σταϊος, Κώττας 20 (1), Βογιατζής, Παντελίδης 1, Ψάλτου 17.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος 11, Καλπαξίδης 18, Πετρίδης 6 (1), Τερσενίδης 1, Ζώτος 17 (1), Κυρατζής, Παναγιωτίδης 3 (1), Παπανικολάου, Βογιατζής 2, Παρασκευόπουλος 2, Βορνίτης 7 (2), Κόκουρας 17 (1).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ  73-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-9, 30-29, 52-54, 73-79
Διαιτητές: Λόρτος-Δαμίγος
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μορουζίδης): Ρούζιος 13 (4), Κλωναράς 8, Καλαμπούκας 8, Κολοβός 6 (1), Μουράτογλου 23, Σούρβας, Ιωαννίδης 1, Μπόζιαρης, Τζήμας 11, Καραγιάννης 3 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γερόπουλος): Τσιάπουλας 5 (1), Βαϊδάκης 5, Τσέλιος 24 (1), Αναγνωστόπουλος 11, Γκαντιάς 2, Αντωνίου 8, Φούντας, Καρπούζας 5, Παπακώστας 17 (2), Γιωτόπουλος 2.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 73-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 31-40, 55-59, 73-82
Διαιτητές: Παπανικολάου Γ-Μελανίδης
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Πανταζής 7 (1), Μπρέντσας 10 (2), Φυφαρίδης 2, Κοντός 6, Μαυραγιάννης, Κατσαπρακάκης 1, Μάντζιος 14, Μάκης 4, Τάσσης , Τσουμάνης 2, Τάσσης, Αυγερινός 27 (2).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Γιασάρης): Τσιτσιβάς, Αθανασόπουλος 4, Μανώλας, Λιάκος 9 (2), Γόργολης, Γκαγκανάσιος 3, Αποστολάκης 7, Σαριμπαλίδης 23 (5), Παπαδόπουλος, Τσούμας, Παπαβασιλείου 15, Τσιαμπαλής 21 (2).
ΑΡΙΔΑΙΑ - ΒΑΟ   65-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-20, 33-33, 52-49, 65-70
Διαιτητές: Αγορογιάννης-Καρακώστας
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Ταρασίδης, Αβραμίδης 3 (1), Τοπαλίδης 2, Σαρακινλής 6 (2), Υφαντίδης 15 (1), Μπεγλόπουλος 8 (1), Παπαβραάμ 2, Τσεκούρας, Γκαλίτσιος, Αθανασιάδης , Τσεκούρας, Πίπας 19, Βάσιος 9, Δοδόπουλος 1.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 10 (1), Καλογεράτος, Κουλαξής, Καρατζάς 9 (1), Τσάρος, Μακρής, Χολέβας 21 (2), Κολιάστας, Ματζούνης 8 (2), Σαρρής 8, Μαρλίδης 14.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  (σε 2 αγώνες):

1. Φοίνικας Λάρισας 4 2-0 162-133
2. Διόσκουροι Κοζ. 4 2-0 135-113
3. Αστέρας Λάρισας 4 2-0 146-109
4. Αργοναύτης 4 2-0 169-146
5. Ηρακλής Κοζ. 3 1-1 156-156
6. Αριδαία 3 1-1 127-121
7. Τιτάνες Παλαμά 3 1-1 141-141
8. ΒΑΟ 3 1-1 126-130
9. Αετός Κιλκίς 2 0-2 98-140
10. ΑΓΣ Ιωαννίνων 2 0-2 145-167
11. Άργος Ορεστικό 2 0-2 160-183
12. Πρωτέας Γρεβενών 2 0-2 133-159

 
Επόμενη αγωνιστική (3η, 21/10):
Φοίνικας Λάρισας – Αργος Ορεστικό
Αργοναύτης – Διόσκουροι Κοζάνης
Ηρακλής Κοζάνης – Αριδαία
ΒΑΟ – Αστέρας Λάρισας
Αετός Κιλκίς – Τιτάνες Παλαμά
Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 14/10/2012

Videos


Created with Admarket's flickrSLiDR.

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Επιθ Αμυν Διαφ
1 ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 12 6 6 0 525 417 108
2 ΚΑΣΤΟΡΙΑ 11 6 5 1 486 410 76
3 ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ * 10 5 5 0 444 300 144
4 ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 10 6 4 2 437 406 31
5 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. 10 6 4 2 404 396 8
6 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. 9 6 3 3 408 437 -29
7 ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. 9 6 3 3 384 388 -4
8 ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 9 6 3 3 413 444 -31
9 ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 8 6 2 4 388 417 -29
10 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 8 6 2 4 413 449 -36
11 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 8 6 2 4 415 457 -42
12 ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 7 6 1 5 407 488 -81
13 ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ.* 6 5 1 4 319 340 -21
14 ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 6 6 0 6 405 499 -94

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6972324327. Γιάννης Γκοβεδάρος, Γκούντας Γιάννης 6973205027  Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού.
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης και αθλητική φόρμα της ομάδος.