ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 18/11/2012

image

Αγώνας για γερά νεύρα στην Κοζάνη με τους Διόσκουρους να επικρατούν στο τέλος 64-60 του ¨Αργους που πάλεψε μέχρι το τελευταίο λεπτό.

 
Το Άργος εκμεταλλεύτηκε τα απανωτά λάθη των Διόσκουρων για διεκδικήσει τον αγώνα αλλά το το αντιαθλητικό φάουλ του Ψάλτου στους 2 πόντους διαφορά που αψυχολόγητα και ενώ είχε χάσει την μπάλα χτύπησε αγκωνιά τον Καρανώτα και το άστοχο lay up του Ζυγούρα στο 32 δευτερόλεπτα πριν την λήξη ήταν καθοριστικά.
Ντέρμπι για ένα δεκάλεπτο ήταν το παιχνίδι της Λάρισας, με τον Φοίνικα να επικρατεί του Αστέρα με 77-59. Οι φιλοξενούμενοι με όπλο τα επιθετικά ριμπάουντ, πήραν διαφορά στη δεύτερη περίοδο (31-23), ενώ στην επανάληψη τα τρίποντα του Τσιαμπαλή ανέβασαν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα. Αυτή ήταν και η αρχή του τέλους, αφού ο Φοίνικας συνέχισε να είναι εύστοχος από τα 6.75 και τη διαφορά να αγγίζει τους 28 πόντους στο 33′ (39-67).
Ο Αργοναύτης αποδεικνύει ότι είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα αυτή τη στιγμή αφού κέρδισε και τους Τιτάνες Παλαμά εκτός έδρας παραμένοντας μόνος πρώτος.
Μεγάλη νίκη του Πρωτέα Γρεβενών επί του ΒΑΟ στη θεσ/νίκη κάνοντας μεγάλο βήμα για την παραμονή και επι τέλους νίκη για τα Ιωάννιναμέσα στην Αριδαία
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

 Αστέρας Λάρισας – Φοίνικας Λάρισας   59-77
Τιτάνες Παλαμά – Αργοναύτη 67-71
Αετός Κιλκίς – Ηρακλής Κοζάνης 59-76
ΒΑΟ – Πρωτέας Γρεβενών  57-62
Αριδαία – ΑΓΣ Ιωαννίνων  52-64
Διόσκουροι Κοζάνης – Αργος Ορεστικού 64-60

 
Τα φύλλα αγώνων:
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ  59- 76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:7-17, 22-37, 41-54, 59-76
Διαιτητές: Σιταρίδης-Μαραθιώτης
ΑΕΤΟΣ Κ. (Παπαδόπουλος):Τσάτσης 12, Κωνσταντινίδης 3, Παπαδόπουλος Σ. 3 (1), Τόμας, Παπανικολάου, Ιωαννλιδης 15 (1), Μουρσίδης, Πατσούρης 8, Σιδηρόπουλος 7, Ξανθόπουλος 5, Λιάπης 6.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης):Τράγιας, Τολιόπουλος 4, Ντισλής 19 (1), Μιχαηλίδης 9, Δούμας, Μαυρίδης 18 (1), Σταθόπουλος, Σαμουρέλης 8, Τσακμάκης, Τσέπουρας, Χατζηκυριακίδης 18.
 

 

 
ΒΑΟ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 57- 62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-27, 33-35, 48-48, 57-62
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζάχαρης
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 14 (2), Δεκουλάκος 3 (1), Καλογεράτος 4 (1), Κουλαξής 5, Τσάρος, Μαντζούνης 4, Μακρής 2, Χολέβας 14, Στεψιανός 3 (1), Σαρρής 8.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Μπόζιαρης, Ρούζιος 5 (1), Γράβας 13 (2), Κλωνάρας 9, Καλαμπούκας 4, Κολοβός 7 (1), Μουράτογλου 16 (1), Ιωαννίδης, Τζήμου 8, Σουρβάς.
 
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 67- 71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-17, 41-36, 61-56, 67-71
Διαιτητές: Μαντήλας-Νάκας
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Γερόπουλος): Τσιάπουρας 2, Παϊδάκης 13, Γιωτόπουλος 2, Τσέλιος 8(1), Αναγνωστόπουλος 5 (1), Φούντας 3 (1), Αντωνίου 7  (1), Καρπούζας, Μακρής, Παπαγιάννης, Γκαντιάς 3, Παπακώστας 24 (2).
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος Αβρ. 16 (1), Καλπαξίδης 13, Πετρίδης 4, Κωνσταντινίδης, Ζώτος 20 (2), Παναγιωτίδης 1, Παπανικολάου,Βογιατζής 8, Παρασκευόπουλος, Βορνίτης, Κόκκουρας 10.
ΑΡΙΔΑΙΑ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 52-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:23-21, 28-36, 39-50, 52-64
Διαιτητές: Πετανίδου-Κατσιάνης
ΑΡΙΔΑΙΑ  (Βάτσης): Γκαλίτσιος, Αβραμίδης, Τοπαλίδης, Σαρακινλής 13 (1), Χαρλαμπίδης 16, Πεγλόπουλος 3, Αθανασιάδης 9, Τσεκούρας, Παπααβραάμ, Πίπας 6, Βάζιος 3, Δοδόπουλος 2.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Σοφοκλής Τσουκανέλης): Πρέντζας 11 (1), Πανταζής 9 (1), Φυραρίδης, Κοντός 13 (2), Μαυρογιάννης, Κατσαπρακάκης 4, Μάντζιος 4, Μάκης 3, Παπαγγέλης 4, Τάσσης 3, Μπαρμπαρούσης, Αυγερινός 13 (1).
 
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ -  ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ  64-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-12, 33-29, 45-46, 64-60
Διαιτητές: Ρούκας-Ντούρας
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (2), Βλάχος 17 (3), Μπαταούλας 5, Γκοτζαγιάννης 4, Καραγιαννίδης 2, Μακρής 12 (2), Καρανώτας 11.
ΑΡΓΟΣ ΟΡ. (Δημητριάδης): Πανταζής 3 (1), Ζυγούρας 5 (1), Ψάλτου 14, Βογιατζής, Παντελίδης, Κόττας 15, Στάϊος 3 (1), Παπαδημητρίου 3 (1), Μιχαηλίδης 17 (3).
 
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 59- 77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 28-34, 39-62, 59-77
Διαιτητές: Αργυρού-Μελανίδης
ΑΣΤΕΡΑ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Μπάρμπας, Τσιαβές 3, Μηλιώνης 3 (1), Κυριακόπουλος 2, Χαιρετίδης 17 (3), Γούλας 8 (2), Μίχος 9, Τριανταφύλλου 8, Πάντος, Λάππας 7 (1), Γαλάνης 2.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ.  (Γιασάρης): Βλαχούλης 4 (1), Αθανασόπουλος 13 (1), Μανώλας, Λιάκος 7 (1), Γοργόλης, Γκαγκανάσιος 12, Αποστολάκης 6, Σαριμπαλίδης 20 (3), Λούβαρης, Τσούμας, Παπαβασιλείου 4, Τσιαμπαλής 11 (3).
 
 
Επόμενη αγωνιστική (7η, 25/11):
Φοίνικας Λάρισας – Τιτάνες Παλαμά
Αργοναύτης – Αετός Κιλκίς
Ηρακλής Κοζάνης – ΒΑΟ
Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι Κοζάνης
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αστέρας Λάρισας
Αργος Ορεστικό – Αριδαία

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 18/11/2012

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.