ΧΟΡΗΓΟΙ

 

 

 

  

 

                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

     

 

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Κυριακή
Προπαιδικό
Καστοριά-Διόσκουροι
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 7η αγωνιστικη

image

Οι Διόσκουροι πήραν την 1η εκτός έδρας νίκη της σεζόν μέσα στην Φλώρινα έστω και δύσκολα.

Η Καστοριά δεν τα κατάφερε μέσα στο Βόλο, ούτε και ο Πρωτέας που είχε πολύ δύσκολο έργο απέναντι στον Φοίνικα.
 Η Βόνιτσα επανήλθε θεαματικά στις νίκες και δεν άφησε κανένα περιθώριο στη Μελίκη όπως και οι Τιτάνες με την Μακαμπή.
Τέλος στο ντέρμπυ του κάμπου η ΑΕΛ ήταν αυτή που χαμογέλασε.
Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:
Μεταμόρφωση Βόλου – Καστοριά 81-74
Βόνιτσα – Μελίκη 94-66
Φοίνικας Λάρισας – Πρωτέας Γρεβενών 74-49
Αστέρας Λάρισας – ΑΕΛ 58-63
Τιτάνες Παλαμά – Μακάμπη 81-62
Αριστοτέλης Φλώρινας – Διόσκουροι Κοζάνης 62-65
 
Τα φύλλα αγώνα:
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ.-ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ 62-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-10, 26-28, 42-46, 62-65

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Μαυρουδίου): Τούζος 18(3),  Σιδηρόπουλος ,Γαζέας,  Κέκελης 10 (2), Βίτκας 5, Γούλιος 2, Παπαδημητρίου 4, Σιδέρης 2, Μαυρίδης 18, Βασιλείου 3.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 4, Βλάχος 13, Σισμάνης 2 , Μπαταούλας 13 (1), Μαλούτας 8 (1), Μίχος 3, Τσαμπούρης 7(1), Καραγιαννίδης 13(3), Γεωργιάδης 2, Τσιάμης, Νικολάου, Γκλιάνας.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 81-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-19, 40-44, 61-60, 81-74
Διαιτητές: Πετανίδου-Τριανταφυλλίδης
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος Θ. 25 (7), Καραρήγας, Αγκρής, Γιδιώτης, Παπούλιας 11, Νάνης 12, Θεοχάρης 10, Γεωργαντάς 2, Παρασκευάς 19, Παλάσκας, Διανέλος, Καφάσης 2.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 14 (2), Πρέντζας 12 (2), Βλάχος 2, Ρούζιος 3, Καραμήτσος 9, Μπέγος 9 (3), Παπαδημητρίου , Βογιατζής 15 (3), Σταϊος 6 (1), Νελαϊ, Κόκουρας 4.

 

ΒΟΝΙΤΣΑ – ΜΕΛΙΚΗ 94-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-14, 42-34, 73-50, 94-66
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
ΒΟΝΙΤΣΑ (Πανούλιας): Σερμέτης 5, Μπουρσινός, Μάρης 3, Χρύσης 19, Περλής 12, Καραμπάς 4 (1), Παπαμιχαήλ, Βλαβιανός 18 (3), Πετρόπουλος, Μακρόπουλος 2, Παπανελόπουλος, Πολίτης 31 (3).
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 9 (1), Μαυρίδης 16, Δημητριάδης 1, Παυλίδης, Καρατζάς, Κοτσαμπάσης 14, Λέφας 6, Παραπούρας 14 (1), Τζουνόπουλος 4, Παπαδόπουλος 2.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 74-49
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-14, 41-24, 58-33, 74-49
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Μελανίδης
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Λιάγκας): Βλαχούλης 7, Αθανασόπουλος 4, Ακρίβος, Παπαχρήστος 19 (4), Γοργόλης 2, Γκαγκανάσιος 5, Λεπενιώτης 4 (1), Περωτής 11, Σαριμπαλίδης 12 (4), Τσούμας, Τσιαμπαλής 10 (1).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 1, Γιαννάκης 2, Γράβας 7 (1), Κλωναράς 13 (1), Πουλιανίτης 3 (1), Κολοβός 13 (1), Μουράτογλου 3 (1), Κιούρκας, Τζήμας 5 (1), Ιωαννίδης 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΑΕΛ 58-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-15, 34-27, 45-48, 58-63
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ζαχαρης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Τσιαβές 8, Μανώλας 2, Λιάκος 8 (1), Γαλλίτης, Πασχάλης, Σταυρόπουλος 3 (1), Δαουλάρης 25 (6), Γαλάνης 2, Τοπούζης 10, Χρήστου, Βυσαρίου, Πρόγκας.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής 9 (1), Κονδυλόπουλος, Γκανέτσας 5 (1), Κουρής, Τσιλούλης 9 (1), Μηλιώνης 18 (5), Τσακνάκης , Καρπούζας , Αποστολάκης , Τσούτσος 16 (1), Κόκκας 6, Τσακνάκης, Αποστολάκης, Καρπούζας, Κορκοβέλος.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΜΑΚΑΜΠΗ 81-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-21, 40-33, 54-48, 81-62
Διαιτητές: Εκιζόγλου-Καλέσης
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χατζιάρας): Τσιάπουλας 6, Βαϊδάκης 3 (1), Παπαϊωάννου, Γεωργαντζάς, Κωστόπουλος 2, Τριανταφύλλου 3 (1), Γιωτόπουλος 6, Μακρής 7, Αργύρης 7(1), Αντωνίου 5 (1), Παπακώστας 23, Γκαντιάς 19 (3).
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ντολόπουλος): Βουγιουκλής, Παπαχρήστου 4, Κοντός 7 (2), Χατζηνικολάου 8, Μπακιρτζής 2, Γκουγκουτούδης 12 (1), Ροπούτης 1, Μπούλης 3 (1), Αρούχ 22 (2), Βούλγαρης 2, Ποδιώτης 1.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 7η αγωνιστικη

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ.Σ. Σιάτιστας 22
Ηρακλής Κοζάνης 20
Διόσκουροι Κοζάνης 18
Λασσάνης Κοζάνης 17
Α.Σ. Βελβεντό 15
Αριστοτέλης Φλώρινας 14
Α.Σ. Άργος Ορεστικό 14
Α.Ε. Κοζάνης 12
Φοίνικας Πτολεμαΐδας 12
 

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6972324327. Γιάννης Γκοβεδάρος, Γκούντας Γιάννης 6973205027  Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού.
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης και αθλητική φόρμα της ομάδος.