Αποτελέσματα Γ΄ εθνικής 24η αγωνιστική 26/04/2015

image

Ακόμα μια νίκη έβαλαν στο ενεργητικό τους οι Διόσκουροι αυτή τη φορά με την Νίκη Βόλου.

Το Αγρίνιο όμως έκανε την νίκη της αγωνιστικής που κέρδισε και τον Αίολο μετά την ΑΕΛ η οποία όμως επέστρεψε στις νίκες μέσα στην Καστοριά.
Η Σιάτιστα δεν κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στην Καρδίτσα αν και στο 3ο δεκάλεπτο προηγούνταν.
 
Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:
Μεταμόρφωση Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών 79-61
Βόνιτσα – Μελίκη  69-90
Πανεδεσσαϊκός – Ηρακλής Κοζάνης  61-96
Σιάτιστα – Καρδίτσα 61-66
Διόσκουροι Κοζάνης – Νίκη Βόλου  75-70
Αγρίνιο – Αίολος Αστακού 77-67
Σάββατο (24/4)
Καστοριά – ΑΕΛ 80-86

Τα φύλλα αγώνων:
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ  75-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-19, 41-44, 65-50, 75-70
Διαιτητές: Πετανίδου, Αγραφιώτης
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 3, Σκορδάρης 6 (1), Ντόβας 23 (5), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 24 (2), Γκλιάνας, Μπάρμπας 6 (2), Καρανώτας Τ. 13, Ανδρίτσος.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στρατίκης): Τζίνης 6, Οικονόμου, Κατσαλής 15 (5), Βασδέκης, Τσώλης 18 (3), Βλήτσιος 3, Τάσσος 14, Κέτουλας 5, Τοκατλίδης 9.

ΣΙΑΤΙΣΤΑ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ  61-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-20, 27-34, 51-45, 61-66
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Τσοκόλης 
ΣΙΑΤΙΣΤΑ (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Στεργίου 2, Γράβας 14 (1), Ρέππας Χ. 19 (2), Ρέππας Μ. 15 (2), Καλαμπούκας 7 (1), Τσώνος Γ., Γκριζιώνης, Τσαούσης 4, Κατσιάνης. 
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Γεωργίου 21 (4), Θώδης, Τσιαμούρας 3 (1), Παπαϊωάννου 7 (1), Παππάς Γ. 2, Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 7 (1), Κουρέπης 4.

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ     61-96
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-23, 26-46, 45-68, 61-96
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Τσούλης  
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Τσάμης): Ντίνος Μ., Ντίνος Ε., Σπανός 17(1), Σιδηρόπουλος, Μάρκου, Καρνάβας 21, Τσάμης 5(1), Μαρκόπουλος 13 (1), Θεοδώρου 5.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τσακμάκης 9 (1), Γιαννουζάκος 5 (1), Καρέντζος 11( 3), Τσιλιγιάννης, Καλαϊτζής 2, Αζής 3, Παπούλιας 12, Μπαρδάκας 6, Γιαννούλης 48.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ -ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 79-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 37-36, 59-47, 79-61
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Χρυσάφης 
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος 15 (2), Ζήσης, Φαλαγκάρας 2, Παπούλιας 15 (1), Νάνης 22 (2), Σκαμαγκάς 5 (1), Τσιτσιγιάννης 8, Παλάσκας 4, Γιωτόπουλος 8 (1), Αγκρής. 
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 15 (1), Γιαννάκης 2, Μαρκόπουλος, Μουράτογλου 11 (1), Τσιμίδης, Μπαρτζώκας 2, Συλλάκος, Παπαθεοδώρου, Μαλιούρας 18, Πετρίδης 2, Τζήμας 5, Κλωνάρας 6.

ΒΟΝΙΤΣΑ-ΜΕΛΙΚΗ 69-90
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-30, 37-51, 57-73, 69-90
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος 
ΒΟΝΙΤΣΑ (Μπαλάσκας): Μπουρσινός Ο. 2, Μάρης 2, Τσιτσώνης 6 (1), Περλής 13 (1), Μπουρσινός Δ. 9, Μαζαράκης 2, Μανδαλάκης 28 (3), Παπανελόπουλος 2, Ζαχαράκης 5.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 12, Μαυρίδης 23 (3), Δημητριάδης 8 (1), Γιαννόπουλος 1, Παπαρόσης, Κουτσιαμπασόπουλος, Ζιάννας, Κοτσαμπάσης 12 (2), Λέφας 11, Παραπούρας 21 (3), Ρογγότης 2.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ  77-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-18, 40-36, 62-57, 77-67
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Μπούκας
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Παναγιώτου, Τρομάρας, Πατσέας, Τσατάλας 14 (1), Σταμούλης, Μουχάκης, Σταμουλάκης 4, Τσιρώνης 8, Μήτσου 7 (1), Γεωργούλας 11 (1), Μακρής 18, Γκόβας 14 (2).
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤ. (Βουρνάς): Καραγεώργος 2, Πανάρας 20 (2), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 4 (1), Μπεκατώρος, Θωνιάτης, Κακλαμάνος 6, Πάππος, Χουλιάρας, Καλισώρας 9 (2), Λυμπάρης 18, Δουρούκης 6.

 

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.