Αποτελέσματα Γ΄ Εθνικής 5ος όμιλος 1η αγωνιστική 18.10.2020

image

Όλα δείχνουν ότι θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής για τις ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας.
Ο Αριστοτέλης Φλώρινας έκανε μεγάλη πρεμιέρα όπου με το καλημέρα δεν άφησε κανένα περιθώριο στους Θεσσαλονικείς της ΔΕΚΑ να ελπίζουν.
Η Καστοριά ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπυ με το Άργος Ορεστικό με τον Τερσενίδη να είναι ασταμάτητος.

Γ’ Εθνική (5ος όμιλος)
1η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Ναύαρχος Βότσης-ΦΟ Αριδαίας 78-85
ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης-ΑΟΚ Βέροιας 75-77
ΑΣ Καστοριάς-Αργος Ορεστικό 64-55
Αετοί Βέροιας-Ικαροι Γιαννιτσών 79-67
Αριστοτέλης Φλώρινας-ΔΕΚΑ 86-60

Τα φυλλα αγωνα:

ΜΑΣ Ε. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 75-77
Δεκάλεπτα: 15-15, 30-31, 60-57, 75-77
Διαιτητές: Λυγούρας, Ιορδανίδης
ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης (Μπουσβάρος): Ψαθάς 4, Αλευρίδης 7, Βούλγαρης 8(2), Βακουφτσής 5(1), Τάκης 12(2), Παουλεάνου 12(4), Δημητρόπουλος 2, Γκατζιούρας 2, Σίμογλου 23(1), Ντολόπουλος, Ιωαννίδης, Γκουτίδης.
ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Ουλσουτζόγλου 6(1), Χρήστου Κ., Κολοβός 11(1), Ντουλαβέρης, Δάμιαλης, Ιωαννίδης 11(2), Κασαμπαλής 17, Τριχόπουλος 14(2), Χρήστου Α., Χαραλαμπίδης 18(1).

ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 79-67
Δεκάλεπτα: 21-17, 34-34, 56-51, 79-67
Διαιτητές: Σελεβός-Τσαρδούλιας
Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Μαστροδημήτρης 10 (2), Μπουρδάνος 25 (3), Ζαμπάκας, Γκανάς 2, Γκοτζαμανίδης 14 (1), Ιωσηφίδης Κ., Γαβριηλίδης, Μαραπίδης 2, Γκίτκος, Ιωσηφίδης Μ. 8 (2), Τσακαλέρης 16, Κόκουρας 2.
Ίκαροι Γιαννιτσών (Οκλαλιώτης): Σαμαράς 20 (4), Αθαναηλίδης 16, Καλογεράτος 16 (2), Σπόντης, Ελευθεριάδης 6, Μπογδάνης 2, Οκλαλιώτης, Πέτσος, Μπάρζου, Παπαδόπουλος, Ακριτίδης 5, Μηντζαρίδης 2.

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 64-55
Δεκάλεπτα: 26-20, 39-22, 52-39, 64-55
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Τοπαλίδης
ΑΣ Καστοριάς (Καραταγλίδης): Δαραβίγκας 12(2), Χότζα 12(1), Παπαδημητρίου 5(1), Δημητρόπουλος, Ιατρόπουλος 1, Τερσενίδης 27 (3), Καλαϊτζίδης, Νέστορας, Ξάνθης, Τσαχτσίρας, Κορομπίλιας, Καραβατάκης 7(1).
Αργος Ορεστικό (Κίτσιου): Σπυρόπουλος, Γεωργιάδης, Ζυγούρας 17(3), Δήμου, Λαζαρίδης 10(1), Νάκου 4, Καραγεωργίου, Κόττας 6(2), Σαρρής, Παράχος 18(4), Παπαβασιλείου.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ-ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 78-85
Δεκάλεπτα: 10-21, 21-19, 23-25, 78-85
Διαιτητές: Λαδάς-Καρυπίδης
Ναύαρχος Βότσης (Μυστηλιάδης): Πυδαράκης 3(1), Καλαϊτζής, Τραπεζάνογλου 5, Εσιρπέογλου 2, Πασσαρής, Μιντζαρίδης 35(5), Σούκερας, Μανδράς, Ντούνι, Κογκαλίδης 9(2), Καλόνης, Μπαδής 24(4).
ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης-Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος 2, Γιώρτσιος, Φόρογλου 16(2), Τοπαλίδης 2, Θωμαϊδης 5(1), Πετρίδης, Μακρόπουλος 21, Γκαβέζος 9(1), Αμπάρης, Καραμπέκης 10(1), Πέτκος 5(1), Μπακιρτζής 16.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ-ΔΕΚΑ 86-60
Δεκάλεπτα: 31-10, 47-28, 67-38, 86-60
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Χατζημπαλίδης
Αριστοτέλης Φλώρινας (Μουρουζίδης): Ντρίζα Φ., Ματούλας 6(2), Ντρίζα Ε. 2, Γκόνος 5(1), Ναϊπλής, Γουάμπα 5, Πεταλωτής 12, Τασιούδης 14(1), Μανδαλάκης 16, Τσιάμης 14(2), Σαρρής 12(2), Τσακνάκης.
ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Μπόλδογλου 2, Μπόζιτς 8(1), Σαμαντούρωβ 8(1), Τσιμερίκας 9, Καλατζής, Τοπουζίδης 2, Τσιροπούλης Ι., Τσιροπούλης Μ. 8(1), Καλαποθαράκος 11, Καρυώτης 1, Κάσουρας 10, Χατζής.

Η βαθμολογία (1η αγων.)

Αριστοτέλης Φλώρινας 2 1-0
Αετοί Βέροιας 2 1-0
ΑΣ Καστοριάς 2 1-0
ΦΟ Αριδαίας 2 1-0
ΑΟΚ Βέροιας 2 1-0
ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης 1 0-1
Ναύαρχος Βότσης 1 0-1
Αργος Ορεστικό 1 0-1
Ικαροι Γιαννιτσών 1 0-1
ΔΕΚΑ 1 0-1

Επόμενη αγωνιστική (2η 25/10):

ΑΟΚ Βέροιας-Ναύαρχος Βότση
Άργος Ορεστικό-Μαντουλίδης
Ίκαροι Γιαννιτσών-Καστοριά
ΔΕΚΑ-Αετοί Βέροιας
ΦΟΑ-Αριστοτέλης Φλώρινας

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.