Αποτελέσματα Γ΄εθνικής 11η αγωνιστική 7/1/2018

image

Νίκη για τον Φαίακα στο ντέρμπυ ανόδου επί του Φιλίππου και πλέον πρέπει να θεωρείται 1ο φαβορί για την άνοδο.
Η Νίκη Βόλου έστειλε μύνημα ότι θα διεκδικήσει την κορυφή ενώ ο Πρωτέας σημείωσε μια εκκωφαντική νίκη δείχνοντας ότι είναι από τις καλές ομάδες του ομίλου.

Ο ΑΟΚ Βέροιας έκανε την νίκη ψυχολογίας που χρειαζόταν επί των Ιωαννίνων.

Η 11η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:

Νικόπολη Πρέβεζας – Νίκη Βόλου 68-72
Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας 71-64
Πρωτέας Γρεβενών – Ικαροι Τρικάλων 89-38
Ιωνικος Ιωνίας– Εύαθλος 74-61
Ζέφυρος ’02 – ΓΕ Αγρινίου 73-63
ΑΟΚ Βέροιας– ΑΓΣ Ιωαννίνων 66-64
Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Τα φύλλα αγώνα

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 68-72
Δεκάλεπτα: 14-16, 25-39, 49-53, 68-72
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπιώτης): Βαγενάς 2, Αργυρός, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 17, Σταμούλης, Κακιούζης 12, Παπαμιχαήλ, Ντέλος, Νίκας 9, Μακρόπουλος 5, Μπακάλης, Μπάλλας 23
Νίκη Βόλου (Πρέκας): Διγενής 5, Παπαζήσης, Γεωργίου 12, Αναγνωστόπουλος, Καφάσης, Κουτίνας 23, Τσαβές, Βλήτσιος 2, Τσώλης 15, Λωρίτης, Παπακώστας 15, Τοκατλίδης

ΖΕΦΥΡΟΣ – ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 73-63
Δεκάλεπτα: 21-15, 35-36, 57-48, 73-63
Διαιτητές: Παζόλης-Γεωργούλης
Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτηλιναίος 9(3), Νικολαϊδης, Αλεξανδρίδης 14(3), Ματενίδης 9, Ουλκέρογλου 3(1),Τσαμόγλου, Καναράς 6(2), Μαυροματίδης 15(1), Τσιόγκας 17, Ζελενίτσας, Βασιλείου, Μάρκου.
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Αυφαντόπουλος, Ντάλας, Σταμουλάκης 16(3), Λιόκαυτος, Μπεκατώρος, Βούλγαρης, Μπαρούχας 22(2), Μπόσμος 13, Δάρλας 3(1), Βασιλείου 8, Σαπλαούρας.

ΦΑΙΑΚΑΣ Κ. – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. 71-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-18, 26-33, 53-42, 71-64
Διαιτητές : Τσιαπλής – Κατωτικίδης
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Κοντογιάννης): Ματενίδης, Νεδέλκος, Χατζόπουλος, Σπιτιέρης, Μακρίδης, Περούλης Σ., Περούλης Α, Μαγκανάς, Ούστογλου, Αγάθος, Βογιατζής, Στεργίου.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας – Μπλατσιώτης) : Τόκας Π, Τόκας Α., Βάλλιος, Τσιακλάγκανος, Μαρκοπουλος, Καβαργύρης, Κοθράς, Παραπούρας, Σουτζόπουλος, Καντάρκος.

ΠΡΩΤΕΡΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚ. 89-38
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-13, 42-18, 65-29, 89-38
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 10(1), Γράβας 15(1), Μιχαηλίδης 16(5),Κολοβός ,Συλλάκος, Κλωναράς 8, Τακίδης 8, Κόττας 8, Μποζιάρης 8, Καλογεράτος 9(2), Τζήμου 5(1), Μητρόπουλος 2
ΙΚΑΡΟΙ ΤΡ. (Μητσιάδης): Θεοδώρου 2, Φούντας Γ. 10(1), Φούντας Φ. 7(1), Κορδέας,Χαντζής 7, Μέξης 5, Ντούρβας 3(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς, Αργύρης 4(1).

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛ. 74-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-15, 29-30, 44-44, 74-61
Διαιτητές: Παπανικολάου Γ.-Κοντογιάννης
ΙΩΝΙΚΟΣ (Πετρόπουλος): Μητακίδης, Βαρίτης, Ιγγλέζος , Γεωργιάδης 12, Κούτε 2, Μαδεμλής 6, Παουλεάνου, Χαρίστος 13(1), Δελής 2, Γιαννούλης, Σιδηροηλίας 21, Αναστασιάδης 19(3).
ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛ. (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 6(2), Ημερίδης 17, Μπινιάκου 3(1), Τασούδης, Τσινόπουλος 5, Τσελέκης 5, Σιδηρόπουλος 14, Κούτουλας 11(1).

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

1. Φαίακας Κέρκυρας 20 (9-2)
2. Φίλιππος Βέροιας 18 (8-2)*
3. Νίκη Βόλου 17 (7-3)*
4. ΑΓΣΙ 17 (6-5)
5. Πρωτέας Γρεβενών 16 (6-4)*
6. Νικόπολη Πρέβεζας 16 (6-4)*
7. Ζέφυρος 15 (5-5)*
8. Ιωνικός Ιωνίας 14 (4-6)*
9. Ίκαροι Τρικάλων 14 (4-6)*
10. ΑΟΚ Βέροιας 13 (3-7)*
11. Εύαθλος 13 (3-7)*
12. Πτολεμαΐδα 13 (3-7)*
13. ΓΕ Αγρινίου 12 (2-8)*

12η αγωνιστική (14/1):

Φίλιππος Βέροιας- Νικόπολη Πρεβέζης
Νίκη Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών
Ικαροι Τρικάλων – Ιωνικός Ιωνιας
Εύαθλος – Ζέφυρος 02
Αγρίνιο – ΑΟΚ Βέροιας
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Πτολεμαϊδας
Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΑΕ Διόσκουροι 13 521- 487
2 Άργος Ορεστικό 13 477- 413
3 Βελβεντό 12 465- 418
4 Λασσάνης 12 492- 526
5 Αριστοτέλης Φλώρινας 11 507- 445
6 Κοζάνη 2006 10 511- 400
7 Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας 10 517- 476
8 Ηρακλής Κοζάνης 10 509- 542
9 Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης 9 423- 455
10 Γ.Σ. Σιάτιστας 8 360- 403
11 Ελίμεια 6 287- 504
Έχουν κάνει το ρεπό τους Ελίμεια, Σιάτιστα, Μέγας, Κοζάνη 2006, Άργος Ορεστικό, Αρίων, Αριστοτέλης και Βελβεντό Ο Αρίων ξεκίνησε με -1 και η Κοζάνη 2006 έχει τιμωρηθεί με -2 λόγω μη συμμετοχής της στα ηλικιακά πρωταθλήματα.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6972324327. Γιάννης Γκοβεδάρος, Γκούντας Γιάννης 6973205027  Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού.
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης και αθλητική φόρμα της ομάδος.