ΧΟΡΗΓΟΙ

 

 

 

  

 

                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

     

 

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Κυριακή
Προπαιδικό
Καστοριά-Διόσκουροι
 

Αποτελέσματα Γ΄εθνικής 23η αγωνιστική 30/4/2018

image

Νίκη και τέταρτη θέση για τον Πρωτέα Γρεβενών που φέτος δείχνει ότι μπορεί να κάνει το παραπάνω βήμα μέσω τον μπαράζ ανόδου

.
Ο Φίλιππος ανέβηκε κατηγορία μαζί με τον Φαίακα.

Σημαντικές νίκες στη μάχη της σωτηρίας πέτυχαν οι Ιωνικός Ιωνίας και ΑΟΚ Βέροιας επί των ΓΕ Αγρινίου και Πτολεμαΐδας αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής
Νικόπολη Πρεβέζης – Ικαροι Τρικάλων 63-55
Φαίακας Κέρκυρας – Νίκη Βόλου 75-69
Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος Πολυκάστρου 67-64
Ιωνικός Ιωνίας- ΓΕ Αγρινίου 86-64
Ζέφυρος 02 – ΑΓΣ Ιωαννίνων 57-67
ΑΟΚ Βέροια – Πτολεμαΐδα 75-58
Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

Τα φύλλα αγώνα

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡ. – ΙΚΑΡΟΙ ΤΡ. 63-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-20, 33-37, 46-44, 63-55
ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡ. (Μυριούνης): Βαγενάς 16, Αργυρός 6, Σουλιώτης 3, Μίχος, Σταμούλης 1, Παπαμιχαήλ 4, Γεωργάκης 10, Νίκας 5, Μακρόπουλος 18, Ρέμπης
ΙΚΑΡΟΙ ΤΡ. (Μητσιάδης): Κορδέας, Φουντάς Ζ., Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Κ. 12, Μέξης 2, Χατζής 2, Ντούρβας 9, Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 5, Φουντάς Γ. 21

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛ. 67-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-19, 42-40, 55-55, 67-64
Διαιτητές: Θεοδώρου-Δέλλας
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 6(2), Τακίδης, Κλωνάρας 8, Γράβας 5(1), Μιχαηλίδης 13(3), Ρίγκος, Συλάκος, Κόττας 10, Μπόζιαρης 9, Καλογεράτος 13(3), Τζήμας 3(1), Χατζόβουλος.
ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ (Παπαδόπουλος): Ημερίδης 15(3), Βλέτσης 3(1), Ζωϊτούδης, Τασούδης 4, Τσινόπουλος 21(1), Τσελέκης 12, Κουτούλας 9(3).

ΖΕΦΥΡΟΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 57-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-23, 32-32, 49-47, 57-67
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης
ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης): Μυτιληναίος, Aλεξανδρίδης 5, Ματενίδης 4, Pουσομάνης, Tσάμογλου, Kαναράς 7(1), Μαυροματίδης 22(1), Tσιόγκας 2, Zελενίτσας, Mυστηλιάδης 17(5), Mάρκου.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Δημητρίου 15(2), Zαμπέτης 17(2), Mπαρτζώκας 21, Kαφαλίδης, Aντωνίου 4, Tζίμας, Mάκης 2, Eξαρχόπουλος 3(1), Φίλιος 2, Θώδης 3, Kαννής.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 75-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-24, 47-29, 60-46, 75-58
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ: Ουσουλτζόγλου 2, Σισμάνης 8, Γκανάς, Βλάχος 22, Μαυρίδης 11 (2), Ντουλαβέρης 2, Λέφας 3 (1), Μπαρμπαρούσης 5, Χατζηλαμπρινός 6, Γιαννουζάκος 16 (2)
ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Παπαδόπουλος 3, Σαχπατζίδης; 13 (3), Πουτούκης 4, Νεοφυτίδης 7, Πανίδης 4, Πέπα, Σαρρής 19 (2), Αργυρόπουλος 8

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 86-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-10, 43-29, 68-44, 86-64
Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Κολοκυθάς
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Πετρόπουλος): Μητακίδης 9, Ιγγλέζος 3(1), Αναστασιάδης 11(3), Γεωργιάδης 8, Κούτε 3, Μαδεμλής 7(1), Χαριστός 2, Δελλής 2, Γιαννούλης 9(2), Παουλεάνου 6(2), Βαρίτης 11(3), Σιδηροηλίας 11(1).
ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Φαράντος): Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής 2, Σταμουλάκης 13(2), Μπαρούχας 23(3), Δάρλας 5(1), Βούλγαρης 4, Βασιλείου 15(1).

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚ. – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 75-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-17, 37-38, 55-58, 75-69
Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας
ΦΑΙΑΚΑΣ Κ. (Κοντογιάννης): Βογιατζής 8, Ματενίδης 17, Νεδέλκος 4, Μακρίδης, Χατζόπουλος 10, Μαγκανάς 11(2), Περούλης 25(3), Αγάθος.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής 4, Γεωργίου 15(3), Αναγνωστόπουλος 2, Καφάσης, Κουτίνας 20(2), Τσαβές 3, Βλήτσιος 2, Τσώλης 16(3), Παπαζήσης, Παπακώστας 5, Τοκατκλίδης 2.
Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):

1. Φίλιππος Βέροιας 39 (18-3)*
2. Φαίακας Κέρκυρας 39 (17-5)
——————————————–
3. Νίκη Βόλου 35 (14-7)*
4. Πρωτέας Γρεβενών 34 (13-8)*
5. Ζέφυρος 33 (12-9)*
6. Νικόπολη Πρέβεζας 32 (11-10)*
7. ΑΓΣΙ 32 (10-12)
8. Εύαθλος 31 (10-11)*
9. ΑΟΚ Βέροιας 30 (9-12)*
10. Ίκαροι Τρικάλων 30 (9-12)*
——————————————–
11. Ιωνικός Ιωνίας 30 9-12)*
12. Πτολεμαΐδα 25 (3-19)
13. ΓΕ Αγρινίου 24 (3-18)*

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

24η αγωνιστική (6/5):

Νίκη Βόλου-Νικόπολη Πρέβεζας
Φίλιππος Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας
Ίκαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών
Εύαθλος-Ιωνικός Ιωνίας
ΓΕ Αγρινίου-Ζέφυρος
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟΚ Βέροιας
Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαΐδας

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ.Σ. Σιάτιστας 22
Ηρακλής Κοζάνης 20
Διόσκουροι Κοζάνης 18
Λασσάνης Κοζάνης 17
Α.Σ. Βελβεντό 15
Αριστοτέλης Φλώρινας 14
Α.Σ. Άργος Ορεστικό 14
Α.Ε. Κοζάνης 12
Φοίνικας Πτολεμαΐδας 12
 

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6972324327. Γιάννης Γκοβεδάρος, Γκούντας Γιάννης 6973205027  Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού.
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης και αθλητική φόρμα της ομάδος.