Αποτελέσματα Α΄ τοπικό ΕΚΑΣΔΥΜ 16η αγωνιστική 11/3/2018

image

Ο Λασσάνης πήρε νίκη θρίλερ στην παράταση στην έδρα του Φοίνικα Πτολεμαίδας. Ο Ηρακλής επικράτησε στην έδρα του Βελβεντού ενώ η ΑΕ Κοζάνης δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Φλώρινα που κατέβασε νεανικό σύνολο.

Με τους Διόσκουρους να ηττούνται από την Σιάτιστα συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του Α΄τοπικού. Ο αγώνας ήταν ντέρμπυ για 36 λεπτά όπου προηγήθηκαν οι Διόσκουροι με 52-50, μετά μίλησε ο Ρέππας που με δύσκολα καλάθια έδωσε την νίκη στην Σιάτιστα.
Το κλειδί του αγώνα ήταν τα ριμπάουντ όπου η Σιάτιστα πήρε διπλάσια από τους κοζανίτες και τελικά επικράτησε.

Διόσκουροι Κοζάνης: (Μπαρτζώκας) Τσακιρίδης 9(1), Ματούλας 16(3), Σκορδάρης 12(2), Στολτίδης, Γκοβεδάρος , Κυριαζάκος 2, Κουρού, Γατόπουλος, Ζολώτας 6 , Ανδρίτσος 16.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.