ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ ΑΣ – ΣΙΑΤΙΣΤΑ Γ.Σ. 60 - 46
Ημιχρ. 35-06 τελικό 60-46
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 1ο 20-0, 2ο 15-06, 3ο 09-17, 4ο 16-23.
Οι Διόσκουροι επικράτησαν της Σιάτιστας

κάνοντας το 4 στα 4 και πλέον ατενίζουν τις υπόλοιπες ομάδες από την κορυφή της βαθμολογίας. Από το 1ο δεκάλεπτο έδειξαν ότι δεν δέχονται καμία αμφισβήτηση για το ποιος θα είναι ο νικητής του αγώνα με ένα 20-0. Το 2ο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στους ίδιους ρυθμούς κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 35-06. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα έδειξε μια απίστευτη χαλάρωση που αποδίδεται στο νεαρό της ηλικίας και την έλλειψη εμπειριών καθώς δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι παίκτες της ομάδας ηλικιακά ανήκουν στο προπαιδικό.
Οι δηλώσεις του προπονητή της ομάδος δημήτρη Ρήνου: Οι δύο όψεις ενός Νομίσματος!!!!!. Ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο αλλά και μια εντελώς διαφορετική εικόνα στο δεύτερο ( περσινή εικόνα ) , με αδικαιολόγητο εκνευρισμό, που οδήγησε σε μη ήρεμο και αναρχικό παιχνίδι με κύρια βάση τις ατομικές προσπάθειες.
Στο 1ο ημιχρ. όλα έγιναν εύκολα λόγω της πολύ καλής και ομαδικής άμυνας αλλά και της ηρεμίας στο μεγαλύτερο μέρος της επίθεσης μας. Συμπέρασμα όλων είναι ότι πρέπει να παραμένουμε ήρεμοι σε όλοι την διάρκεια του παιχνιδιού, είτε ήμαστε μπροστά είτε πίσω στο σκόρ , αλλά και να ακολουθούμε πιστά τις οδηγίες του προπονητή που πάντα θέλει να βοηθήσει τους παίκτες του. Διακριθέντες είναι όλοι για την νίκη , αλλά και κανένας για την κακή εικόνα του 2ου ημιχρόνου που ελπίζω να μην επαναληφθεί. οι πόντοι των Διόσκουρων:
Διόσκουροι (Τζίμης Ρήνος) Μαμάτσιος 0 (1λ, 1ασ), Τσαγγαρούδας, Αθανασιάδης (1κλ, 1ασ,1λ), Ψωμιάδης 12 (8ρ, 5λ, 3ασ, 1κοψ). Γκοβεδάρος 2 (7ρ, 5λ, 2ασ, 2κλ), Αλβανός 2 (1ρ, 1λ), Γκλιάνας 17 (8ρ, 3λ, 2ασ, 1κοψ, 3κλ), Καρασίμος Ι(96) 2 (10ρ, 1λ, 2κοψ), Πλόσκας 0 (2ρ,3λ, 1κλ, 1ασ),Καρασίμος Ι(98) 2 (10ρ,2ασ,2κοψ,1κλ), Δερμιτζάκης 7 (2ρ,1κοψ), Γκαλιαμούτσας 7 (7ρ, 3λ,3κοψ,).