ΕΦΗΒΙΚΟ ΕΚΑΣΔΥΜ ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 16/12/17

image

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με ρυθμό πάθος και πολύ ένταση παρακολουθήσαμε στα Γρεβενά όπου οι Διόσκουροι επικράτησαν του Κεραυνού με σκορ 53-60 χωρίς να χάσουν ποτέ το προβάδισμα.

Οι Διόσκουροι συνεχίζουν τις επιτυχίες στο εφηβικό πρωτάθλημα βασιζόμενοι στο μεγάλο ρόστερ που έχουν φέτος. Ο αγώνας χαρακτηρίζεται από τα πολλά φάουλ το πάθος και την δύναμη που είχε. Οι φίλαθλοι των Γρεβενών για μια ακόμη φορά δημιούργησαν μια εκρηκτική αθλητική ατμόσφαιρα με κόρνες και πολλές φωνές, αλλά φαίνεται οι έφηβοί μας γουστάρουν να παίζουν σε τέτοιες έδρες.

Το παιχνίδι με τον Κεραυνό ξεκίνησε λίγο μουδιασμένα με σκορ δεκαλέπτου 6-9.
Στη συνέχεια όμως οι 2 ομάδες ανέβασαν στροφές και ο ρυθμός έγινε ξέφρενος με σκορ ημιχρόνου 22-28.

Στο 2ο ημίχρονο οι κοζανίτες έφτασαν και τους 11 πόντους διαφορά αλλά ο Κεραυνός με συνεχόμενα τρίποντα στον αιφνιδιασμό έκλεισε την ψαλίδα και στους 4 πόντους.
Οι κυανόμαυροι έφηβοι όμως δεν μασάνε και στα δύσκολα έβαλαν τα τρίππντα Μπαλτζής και Ρήνος και το παιχνίδι αποτελείωσε ο Δάμος Λαμπριανίδης όπου αφού έσβησε τα φώτα με μια καταπληκτική «τάπα» έβαλε στη συνέχεια καλάθι και φάουλ και έστειλε μύνημα ότι σήμερα δεν θα αφήσει κανέναν να μας πάρει την νίκη και έριξε στο καναβάτσο τον Κεραυνό.

Διακρίθηκε στον ρόλο του ηλεκτρολόγου ο Δάμος Λαμπριανίδης που ήταν και ο player of the game με 14 πόντους και 11 ριμπάουντ.
Διακρίθηκαν επίσης οι Μπαλτζής και Ρήνος.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια. Ευχαριστούμε θερμά όλους τους φιλάθλους μας που ήρθαν από την Κοζάνη για να μας στηρίξουν.

Κεραυνός-Διόσκουροι 53-60
Δεκάλεπτα: 6-9, 22-28, 37-46, 53-60.
Διόσκουροι (Μπαρτζώκας): Ρήνος 6(2), Μανακίτσας 2, ΧΪωάννου, Μπαλτζής 20(2), Στραβού 7, Λαμπριανίδης 14, Μαλούτας 1, Κουρού 4, Τσιώρας 6, Γατόπουλος, Γιώτας, Στολτίδης.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.