Μεταμόρφωση Βόλου- Διόσκουροι Κοζάνης

image

Τεράστια ευκαιρία να πάρουν το διπλό έχασαν οι Διόσκουροι μέσα στο Βόλο.

Οι Κοζανίτες αν και μπήκαν νωχελικά στο παιχνίδι γρήγορα ξύπνησαν και με μεγάλη συγκέντρωση και πάθος χτύπησαν το παιχνίδι στα ίσα. Βέβαια από το 1ο δεκάλεπτο κιόλας αντιμετώπιζαν πρόβλημα με τα φάουλ όπου είχαν υπερδιπλάσια από την ομάδα του Βόλου η οποία σκόραρε ως επί το πλείστον με βολές.
Στο ίδιο μοτίβο κινήθηκε το παιχνίδι μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο όπου οι κυανόμαυροι ήταν συνεχώς μέχρι 5 πόντους πίσω.
Τρία λεπτά πριν την λήξη όμως μια αντεπίθεση και 2/2 τρίποντα του Ντόβα έφεραν το παιχνίδι στο 55-55. Εκεί όμως δεν υπήρχε το καθαρό μυαλό στην επίθεση με τους φιλοξενούμενους να χάνουν και εύκολα καλάθια, και οι γηπεδούχοι έκαναν το επι μέρους 10-2 για να φτάσουν στην τελική νίκη με 65-57.
Η ομάδα μας έπαιξε πολύ ωραίο μπάσκετ και σίγουρα άξιζε την νίκη αλλά χρειάζεται οι νεαροί παίκτες να χτίσουν και το προφίλ του νικητή διότι το ταλέντο το έχουν ώστε να μην χάσουμε ξανά τέτοια ευκαιρία. Τώρα κοιτάμε τον επόμενο αγώνα με την Βόνιτσα στην έδρα μας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-20, 41-35, 55-45, 65-57
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Μελανίδης

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος 13 (1), Ζήσης 3 , Παπούλιας 13 (1), Παρασκευάς 17 , Σκαμαγκάς , Τσιτσιγιάννης , Κότας , Γιωτόπουλος 9 , Αγκρής, Νάνης 10.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.