ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ - ΛΑΣΣΑΝΗΣ

image
Μεγάλη νίκη για το παιδικό των Διόσκουρων στην παράταση επί του Λασσάνη.
Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ - ΓΣ ΛΑΣΣΑΝΗΣ / ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΔΥΜ / ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ / 15/01/2011 ΚΑΙ ΩΡΑ 10:00
 Ο αγώνας ήταν ένα ντέρμπυ για γερά νεύρα. Οι Διόσκουροι αργήσαν να ξυπνήσουν και μέχρι το ημίχρονο βασικοί και πάγκος ακόμα ήταν κάτω από το πάπλωμα. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως και με τις φωνές από τους αναπληρωματικούς αφυπνίστηκαν οι παίκτες και γύρισαν ένα παιχνίδι στο οποίο ήταν πίσω 12 πόντους με πολύ καλή άμυνα, ψυχή και παληκαριά.. Στην παράταση επικράτησαν αυτοί που ήθελαν το παιχνίδι πιο πολύ και δεν ήταν άλλοι από τους Διόσκουρους. Καλύτεροι παίκτες ήταν οι Πλιάτσος και Δερμιτζάκης για την ομάδα των Διόσκουρων.
Α΄10ΛΕΠΤΟ 14-15 / Β΄ 10ΛΕΠΤΟ 06-17 / Γ΄ 10ΛΕΠΤΟ 20-09 / Δ΄ 10ΛΕΠΤΟ 11-10 ΠΑΡΑΤΑΣΗ 5-3 ΤΕΛΙΚΟ 56-54