ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ΄ Εθνικής ΜΠΑΣΚΕΤ 17η αγ. 16-3-2014

image

Οι Διόσκουροι κατεβαίνουν στον Παλαμά για να πάρουν την νίκη και να δείξουν ότι η ομάδα μας έχει ακόμα σφυγμό παρά τις 2 συνεχόμενες ήττες.

Σίγουρα πρόκειται για τον πιο δύσκολο αγώνα αυτού του γύρου που παρά τους τραυματισμούς οι Κοζανίτες πρέπει να δείξουν ότι η ομάδα έχει βάθος.
Ο Φοίνικας υποδέχεται την Μελίκη που θα παίξει χωρίς άγχος καθώς δεν είναι στο πρόγραμμά της αυτή η νίκη, η Καστοριά πάει στη Βόνιτσα και θα τα δώσει όλα για την νίκη για να ξεκολλήσει από την επικίνδυνη ζώνη.
Η Μεταμόρφωση υποδέχεται την Μακαμπή που είναι ανεβασμένη τελευταία αλλά με λιγοστές ελπίδες για κάτι καλό.
Ντέρμπυ θα γίνει στην Λάρισα ανάμεσα στον Αστέρα και τον Πρωτέα μιας και οι Λαρισαίοι θέλουν οπωσδήποτε την νίκη για να μην έχουν περιπέτειες στη συνέχεια.
Τέλος η Φλώρινα θα ταξιδέψει στην Λάρισα να αντιμετωπίσει την ΑΕΛ χωρίς καμιά ελπίδα για νίκη.
 

1ος Όμιλος Βορρά
Β.Παρασκευόπουλος 18.00 Μεταμόρφωση Β-Μακάμπη Καρακώστας-Παζώλης (Τσοπουρίδης)
ΔΑΚ Βόνιτσας 18.00 Βόνιτσα-Καστοριά Μαντήλας-Ζιώγας (Στάθη)
Αγ. Θωμά Λάρισας 18.00 Φοίνιξ Λάρισας-Μελίκη Ελευθεριάδης-Δημάδης (Μπεκιάρης)
Αλκαζάρ 18.00 Αστέρας Λάρ.-Πρωτέας Γρ. Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Παπαδημητρίου)
Παλαμά 18.00 Τιτάνες Παλαμά-Διόσκουροι Κ. Λόρτος-Τσιομπάνος (Τέγα)
ΔΑΚ Φλώρινας 18.00 Αριστοτέλης Φλ.-ΑΕΛ Τζιβελεκίδου-Μαραθιώτης (Πλεξίδας)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ΄ Εθνικής ΜΠΑΣΚΕΤ 17η αγ. 16-3-2014

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.