Προκριματικά κορασίδων Βορρά, 1η μέρα 13/7/2020

image

Για την πρώτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της δεύτερης φάσης του Πανελληνίου Κορασίδων σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Νίκη Λευκάδας-ΕΚ Καβάλας 25-55
Δεκάλεπτα: 7-12, 10-30, 16-45, 25-55
Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Μπαχσεβανόπουλος
Νίκη Λευκάδας (Ζαβιτσάνος): Κερασοβίτη 13, Ιωακειμίδου 4, Σουλιώτη, Τυπάλδου 2, Λάζαρη Κ., Πέτροβα 2.
ΕΚ Καβάλας (Παγκαλίδης-Παπαδημητρίου): Τσινεκίδου, Τουρετζόγλου Π. 4, Λυκάκη 7, Σεμερτζίδου 3, Σπανίδου 14, Μελεκούδη, Κελεμένη 19, Αργυρού 8, Βαμβακίδου, Τουρετζόγλου Ε., Βρανά, Αποστολίδου.

Ιερισσός-Απόλλων Πτολεμαΐδας 49-97
Δεκάλεπτα: 13-30, 30-49, 36-73, 49-97
Διαιτητές: Καντερές-Τζαγκατζής
Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις, Πασχαλά 20, Παναγιωτίδου 2, Μιλκούδη, Γεράκη 2, Γκατζιώνη 16, Τσουκαλά 4, Πούλιου, Καμπάνη 5, Συκιώτη.
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Χωλοπούλου 7, Δίπλαρη 6 , Πασιαλή 4, Σαρβάνη 14, Δήμου 18, Ζησοπούλου 2, Βλαδίκα 10, Αμανατίδου 8, Βασιλείου 14, Μάρκου 14.

Πιερικός Αρχέλαος-Σπάρτακος Λάρισας 66-68
Δεκάλεπτα: 21-13, 36-21, 55-49, 66-68
Διαιτητές: Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β.
Πιερικός Αρχέλαος (Χελιδώνη-Χατζηϊωάννου): Γεωργιάδου, Ορφανίδου 2, Κιολέογλου 16, Μάντζου 18, Δημουλιού 8, Βεργίδου, Παπαζιώγα 14, Πούλιου, Κόκκαλή, Αλμπάνη, Καζαναράκη, Ζαρκανέλα 8.
Σπάρτακος Λάρισας (Βαρδακούλης-Φλώρος): Αγριογήδου 2, Δημητριάδου, Ευαγγελοπούλου 2, Νταϊάκη 14, Αναστασιάδη 2, Γουλούπη, Παρασκευαϊδη, Καλέτσιου 24, Ολυμπίου, Κωτούλα, Τσουμπάνου 25.

Το αυριανό πρόγραμμα

16.00 Σπάρτακος Λάρ.-Ιερισσός 99
18.30 Απόλλων Πτ.-Νίκη Λευκάδας
20.30 ΕΚ Καβάλας-Πιερικός Αρχέλαος

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.