Προκριματικά παίδων Βορρά, 1η μέρα 13/7/2020

image

Για την πρώτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της δεύτερης φάσης του Πανελληνίου Παίδων οι Διόσκουροι έχασαν στις λεπτομέρειες από τον Κεραυνό Λάρισας, με τα ριμπάουντ να παίζουν τον πιο σημαντικό ρόλο. Οι κοζανίτες υστερώντας στα ύψη, έδωσαν μια μεγάλη μάχη, ήταν μπροστά στο σκορ για ένα πολύ μεγάλο μέρος του παιχνιδιού, αλλά στο τέλος δεν τα κατάφεραν.
σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 64-50
Δεκάλεπτα: 15-19, 26-28, 43-36, 64-50
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Δικταπανίδης
Πανσερραϊκός(Σαμαράς-Χρυσανθίδης): Παυλίδης 2, Λάτσιος 2, Μελισσάς, Τζιλερίδης 2, Γρηγοριάδης 25(2), Φαρδέλλας 7(1), Βασιλείου 21, Δεμέλκας 5.
Πιερικός Αρχέλαος (Φωκάς-Μηλιάκης): Γαράκης, Καρυπίδης 11, Πανικίδης, Τσαλμπούρης 6, Γιαλένιος 7(1), Κιτσούλης 2, Παροϊσιάδης, Γκατζάς 12(3), Μπαραλιάκος 2, Ξηρομερίτης 2, Πουτσίκης 7(1).

ΣΚ Ιωάννινα-ΚΑΟ Χαλκιδικής 53-49
Δεκάλεπτα: 12-10, 33-22, 43-31, 53-49
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Καραβάς Α.
ΣΚ Ιωάννινα (Μπάθας-Παπαδόπουλος): Μπότσιος 5(1), Γκλιναβός 7, Μαρτζούκος 6(2), Κωτσόβολος 2, Μπαρτζώκας 8, Χαντζάρας 10(1), Ζάψης 9.
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Τογκανίδης, Λασκαρίδης 18(1), Παναγιωτόπουλος 2, Σακκοράφας 9, Τσίνας 11(3), Κασσαμανώλης, Τύπος 9, Κόττας.

Κεραυνός Λάρισας-Διόσκουροι Κοζάνης 73-69
Δεκάλεπτα: 18-19, 38-35, 52-49, 73-69
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Κωνής

Κεραυνός Λάρισας (Κουτρούλης-Πάκας): Τσαλαβάρας 3, Ντάμπουρας 2, Αλέξης 4, Κίτσιος 2, Γιάκουρας 12(2), Γκουντόπουλος, Στραβοκώστας, Μπόρσης 21(2), Αργυρούλης 5, Σδούγκας 4, Μαννής 2, Πανάγος 18(3).

Διόσκουροι Κοζάνης (Σιακαβάρας): Κοβλακάς 3, Βελώνης, Τασόπουλος, Αλβανός 4, Παπαγιάννης 12(3), Βλάχος, Βασιλειάδης 25(1), Βατζήκας, Αγορίτσας16(4), Μπούρος, Ξανθόπουλος 9.

Το αυριανό πρόγραμμα

16.30 Διόσκουροι-ΣΚ Ιωάννινα
18.30 ΚΑΟΧ-Πανσερραϊκός
20.30 Πιερικός Αρχέλαος-Κεραυνός

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.