Προκριματικά παίδων Βορρά, 2η μέρα 14/7/2020

image

Μετά το ντέρμπυ απέναντι στον βασικό διεκδικητή της πρόκρισης, όπου οι Διόσκουροι ηττήθηκαν στο τέλος και στις λεπτομέρειες, παρατάχθηκαν αποδεκατισμένοι με 2 βασικές απώλειες απέναντι στα Ιωάννινα.

Για τη δεύτερη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της δεύτερης φάσης του Πανελληνίου Παίδων σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Πανσερραϊκός 56-66
Δεκάλεπτα: 17-8, 40-36, 53-55, 56-66
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Αγραφιώτης Β.
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Τογανίδης, Λασκαρίδης 18(1), Παπαδόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Σακκοράφας 5(1), Τσίνας 6(2), Κασσαμανώλης 6, Τύπος 21(1), Κόττας.

Πανσερραϊκός(Σαμαράς-Χρυσανθίδης): Καζακίδης, Παυλίδης, Λάτσιος 6, Μελισσάς, Κοτσαϊδης, Φραγκάκης, Τζιλερίδης 2, Γρηγοριάδης 14, Φαρδέλλας 25(7), Βασιλείου 15, Δελέλκας 4.

Διόσκουροι Κοζάνης-ΣΚ Ιωάννινα 45-49
Δεκάλεπτα: 9-16, 21-22, 31-37, 45-49
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Δικταπανίδης
Διόσκουροι Κοζάνης (Σιακαβάρας): Κοβλακάς 2, Βελώνης 9, Τασόπουλος, Αλβανός 4, Παπαγιάννης 9, Βασιλειάδης 2, Αγορίτσας 2, Μπούρος 2, Ξανθόπουλος 6.
ΣΚ Ιωάννινα (Μπάθας-Παπαδόπουλος): Μπότσιος 2, Γκλιναβός 11, Μαρτζούκος, Κωτσόβολος, Μπαρτζώκας 4, Χαντζάρας 14(3), Ζάψας 18, Αθανασόπουλος.

Πιερικός Αρχέλαος-Κεραυνός Λάρισας 45-92
Δεκάλεπτα: 13-33, 24-47, 41-72, 45-92
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Καντερές
Πιερικός Αρχέλαος (Φωκάς-Μηλιάκης): Γαράκης, Καρυπίδης 16(2), Πανικίδης, Τσαλμπούρης 9, Γιαλένιος, Κιτσούλης 4, Ταρενίδης 3(1), Παρουσιάδης, Γκατζάς, Μπαραλιάκος 11(1), Ξηρομερίτης 2, Πουτσίκης.
Κεραυνός Λάρισας (Κουτρούλης-Πάκας): Τσαλαβάρας 10, Ντάμπουρας 2, Αλέξης 15(1), Κίτσιος 6, Γιάκουλας 7(1), Γκουντόπουλος, Στραβοκώστας 6(2), Μπόρσης 26(1), Αργυρούλης 4, Σδούγκας 1, Μαννής 2, Πανάγος 13(1).

Η βαθμολογία

Πανσερραϊκός 4
Κεραυνός Λάρισας 4
ΣΚ Ιωάννινα 4
ΚΑΟ Χαλκιδικής 2
Διόσκουροι Κοζάνης 2
Πιερικός Αρχέλαος 2

Το αυριανό πρόγραμμα

16.30 Πανσερραϊκός-Διόσκουροι Κοζάνης
18.30 ΣΚ Ιωάννινα-Κεραυνός Λάρισας
20.30 Πιερικός Αρχέλαος-ΚΑΟΧ

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.