Προκριματικά παίδων Βορρά, 3η μέρα 15/7/2020

image

Για την τρίτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της δεύτερης φάσης του Πανελληνίου Παίδων, οι Διόσκουροι συνέχισαν με 2 βασικές απουσίες και σε αυτόν τον αγώνα.
Για τους κοζανίτες μοιράστηκε ο χρόνος συμμετοχής σε όλους τους αθλητές όπου και τα πήγαν πολύ καλά μέχρι το 3ο δεκάλεπτο, εκεί η επικράτηση των αντιπάλων στην ρακέτα ήταν καθοριστική για τον αγώνα.
Σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Πανσερραϊκός-Διόσκουροι Κοζάνης 55-41
Δεκάλεπτα: 18-9, 30-24, 45-30, 55-41
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Ηλιόπουλος
Πανσερραϊκός(Σαμαράς-Χρυσανθίδης): Καζακίδης, Παυλίδης 4, Λάτσιος 13, Μελισσάς 6(2), Τζιλερίδης 6, Γρηγοριάδης 2, Φαρδέλλας 8(2), Κοτσαϊδης, Φραγκάκης, Βασιλείου 13, Δεμέλκας 3.
Διόσκουροι Κοζάνης (Σιακαβάρας): Κοβλακάς 3, Βελώνης 2, Τασόπουλος 6, Αλβανός 13, Παπαγιάννης 5(1), Καραγιάννης, Βλάχος, Βατζήκας 2, Αγορίτσας, Μπούρος 2, Ξανθόπουλος 8.

Πιερικός Αρχέλαος-ΚΑΟ Χαλκιδικής 72-46
Δεκάλεπτα: 21-11, 39-24, 52-34, 72-46
Διαιτητές: Πράττος-Κωνής
Πιερικός Αρχέλαος (Φωκάς-Ξηρομερίτης): Γαράκης 4, Καρυπίδης 14(4), Πανικίδης, Τσαλμπούρης 9, Γιαλένιος 1, Κιτσούλης, Ταρενίδης 2, Παρουσιάδης 4, Γκατζάς 12(1), Μπαραλιάκος 17(2), Ξηρομερίτης 4, Πουτσίκης 5(1).
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Τογανίδης, Λασκαρίδης 15(1), Παναγιωτόπουλος 2, Παπαδόπουλος 4, Σακκοράφας 6, Τσίνας 6, Κασσαμανώλης 2, Τύπος 4, Κόττας 7.

ΣΚ Ιωάννινα-Κεραυνός Λάρισας 65-86
Δεκάλεπτα: 21-28, 33-38, 49-68, 65-86
Διαιτητές: Δέλλας-Δικταπανίδης
ΣΚ Ιωάννινα (Μπάθας-Παπαδόπουλος): Μπότσιος, Εμβαλώτης, Γκλιναβός 6, Μαρτζούκος, Κωτσόβολος, Μπαρτζώκας 26(1), Χαντζάρας 15(3), Ζάψας 16(1), Αθανασόπουλος, Μπαλτογιάννης, Χήτας 2.
Κεραυνός Λάρισας (Κουτρούλης-Πάκας): Τσαλαβάρας 8, Ντάμπουρας, Αλέξης 5(1), Κίτσιος, Γιάκουρας 4, Γκουντόπουλος, Στραβοκώστας, Μπόρσης 41(5), Αργυρούλης 10, Σδούγκας, Μαννής, Πανάγος 18(3).

Η βαθμολογία

Πανσερραϊκός 6
Κεραυνός Λάρισας 6
ΣΚ Ιωάννινα 5
Πιερικός Αρχέλαος 4
ΚΑΟ Χαλκιδικής 3
Διόσκουροι Κοζάνης 3

Το αυριανό πρόγραμμα

16.30 ΣΚ Ιωάννινα-Πιερικός Αρχέλαος
18.30 Κεραυνός Λάρισας-Πανσερραϊκός
20.30 Διόσκουροι Κοζάνης-ΚΑΟ Χαλκιδικής

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.