Προκριματικά παίδων Βορρά, 4η μέρα 16/7/2020

image

Νίκη για την ομάδα των Διόσκουρων Κοζάνης στην τέταρτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της δεύτερης φάσης του Πανελληνίου Παίδων.

Παρατάχθηκαν με μόνο 1 απουσία, αυτή του Χρήστου Κοβλακά, οι Διόσκουροι Κοζάνης, έπαιξαν όλοι οι αθλητές μας και έφτασαν εύκολα στην επικράτηση.
Μετά τα σημερινά αποτελέσματα φάνηκε ότι η μοναδική ομάδα που δυσκόλεψε τον Κεραυνό Λάρισας που ουσιαστικά προκρίθηκε, ήταν οι κοζανίτες των Διόσκουρων.
Σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΣΚ Ιωάννινα-Πιερικός Αρχέλαος 74-59
Δεκάλεπτα: 23-15, 43-37, 61-52, 74-59
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Μπαχτσεβανόπουλος
ΣΚ Ιωάννινα (Μπάθας-Χαντζάρας): Μπότσιος, Γκλιναβός 10, Μαρτζούκος 2, Κωτσόβολος, Μπαρτζώκας 5, Χαντζάρας 23(4), Ζάψας 21, Αθανασόπουλος 4, Μπαλτογιάννης, Χήτας 7.
Πιερικός Αρχέλαος (Φωκάς-Μηλιάκης): Γαράκης 8, Καρυπίδης 19(1), Τσαλμπούρης 14, Γιαλένιος 1, Κιτσούλης, Γκατζάς 14(1), Μπαραλιάκος 5(1), Ξηρομερίτης, Πουτσίκης 6(1).

Διόσκουροι Κοζάνης-ΚΑΟ Χαλκιδικής 68-52
Δεκάλεπτα: 16-16, 29-30, 48-35, 68-52
Διαιτητές: Αγραφιώτης Β-Τζακατζής
Διόσκουροι Κοζάνης (Σιακαβάρας): Κοβλακάς , Βελώνης 2, Τασόπουλος 2, Αλβανός 9, Παπαγιάννης 15(3), Βλάχος 1, Βασιλειάδης 21, Βατζήκας 2, Αγορίτσας 2, Μπούρος 2, Καραγιάννης, Ξανθόπουλος 12.
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Αρίστος-Παναγιωτόπουλος): Τογανίδης, Λασκαρίδης 15(2), Παναγιωτόπουλος 3(1), Παπαδόπουλος 2, Σακκοράφας 20, Τσίνας, Κασσαμανώλης, Τύπος 8, Κόττας 4.

Κεραυνός Λάρισας-Πανσερραϊκός 69-51
Δεκάλεπτα: 15-11, 30-21, 52-39, 69-51
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Παπαδόπουλος Κ.
Κεραυνός Λάρισας (Κουτρούλης-Πάκας): Τσαλαβάρας 7(1), Ντάμπουρας, Αλέξης 6, Κίτσιος 4, Γιάκουρας 19(4), Γκουντόπουλος, Στραβοκώστας, Μπόρσης 15, Αργυρούλης 6, Σδούγκας, Μαννής 1, Πανάγος 11(1).
Πανσερραϊκός (Σαμαράς-Χρυσανθίδης): Καζακίδης, Παυλίδης, Λάτσιος 12, Μελισσάς 2, Τζιλερίδης 11(1), Γρηγοριάδης 8(1), Κοτσαϊδης, Φραγκάκης 2, Φαρδέλλας 5(1), Βασιλείου 10, Δεμέλκας 1.

Η βαθμολογία

Κεραυνός Λάρισας 8
Πανσερραϊκός 7
ΣΚ Ιωάννινα 7
Πιερικός Αρχέλαος 5
Διόσκουροι Κοζάνης 5
ΚΑΟ Χαλκιδικής 4

Το αυριανό πρόγραμμα

12.30 Πανσερραϊκός-ΣΚ Ιωάννινα
14.30 ΚΑΟ Χαλκιδικής-Κεραυνός Λάρισας
16.30 Πιερικός Αρχέλαος-Διόσκουροι Κοζάνης

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.