Προκριματικά παίδων Βορρά, 5η μέρα 17/7/2020

image

Ο Κεραυνός Λάρισας κατέκτησε την πρώτη θέση στον Α' Όμιλο της Β' Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων και προκρίθηκε στην τελική φάση.
Επιτυχημένα τελείωσε το τουρνουά για την ομάδα της Κοζάνης με νίκη και με μεγάλη διαφορά. Να σημειωθεί ότι οι Διόσκουροι ήταν η μοναδική ομάδα που κόντραρε τον Κεραυνό αλλά έχασε στις λεπτομέρειες με 4 πόντους και αυτό κάτι δείχνει για την ποιότητα του τμήματος.

Αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά μας που έκαναν μια μεγάλη προσπάθεια και τίμησαν την φανέλα μαζί με τον προπονητή, όπως ένα ξεχωριστό ευχαριστώ ανήκει στην ψυχή της ομάδας, τον υπεύθυνο του παιδικού τμήματος, Σπύρο Σερίφη που ήταν ο 2ος πατέρας των παιδιών.

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Πανσερραϊκός-ΣΚ Ιωάννινα 58-39
Δεκάλεπτα: 11-12, 24-23, 41-33, 58-39
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Παπαδόπουλος Κ.
Πανσερραϊκός(Σαμαράς): Καζακίδης, Παυλίδης 12, Λάτσιος 13, Μελισσάς 2, Γρηγοριάδης 11(1), Νικολαϊδης, Φαρδέλλας, Φραγκάκης, Βασιλείου 14, Δεμέλκας 6.
ΣΚ Ιωάννινα (Μπάθας-Χαντζάρας): Μπότσιος 2, Γκλιναβός 2, Μαρτζούκος 1, Κωτσόβολος, Μπαρτζώκας 11, Χαντζάρας 12, Ζάψας 8, Αθανασόπουλος 3(1, Μπαλτογιάννης, Χήτας.

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Κεραυνός Λάρισας 46-64
Δεκάλεπτα: 12-30, 27-45, 32-59, 46-64
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Μπαχτσεβανόπουλος
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Τογανίδης , Λάσκαρης 12, Παπαδόπουλος 4, Παναγιωτόπουλος, Σακκοράφας 9, Κασσαμανώλης, Τύπος, Κόττας 12.
Κεραυνός Λάρισας (Πάκας-Κουτρούλης): Τσαλαβάρας 8, Ντάμπουρας 5, Αλέξης 2, Κίτσιος 5, Γιάκουλας, Γκουντόπουλος 2, Στραβοκώστας 5, Μπόρσης 33(2), Αργυρούλης, Σδούγκας 4, Μαννής.

Πιερικός Αρχέλαος-Διόσκουροι Κοζάνης 45-62
Δεκάλεπτα: 18-21, 26-40, 37-50, 45-62
Διαιτητές: Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β.
Πιερικός Αρχέλαος (Φωκάς-Μηλιάκης): Γαράκης 2, Καρυπίδης 14(2), Πανικίδης 2, Τσαλμπούρης 4, Γιαλένιος, Κιτσούλης 2, Ταρενίδης, Παρουσιάδης, Γκατζάς 13(2), Μπαραλιάκος 6(1), Ξηρομερίτης 2, Πουτσίκης.
Διόσκουροι Κοζάνης (Σιακαβάρας): Βελώνης 2, Τασόπουλος, Αλβανός 8(1), Παπαγιάννης 7(1), Βλάχος, Βασιλειάδης 18(3), Βατζήκας 1, Αγορίτσας 19(3), Μπούρος 2, Ξανθόπουλος 5, Καραγιάννης.

Η τελική βαθμολογία

Κεραυνός Λάρισας 10
Πανσερραϊκός 9
ΣΚ Ιωάννινα 8
Διόσκουροι Κοζάνης 7
Πιερικός Αρχέλαος 6
ΚΑΟ Χαλκιδικής 5

Προκριματικά παίδων Βορρά, 5η μέρα 17/7/2020
Προκριματικά παίδων Βορρά, 5η μέρα 17/7/2020

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.