Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά Γ΄ εθνικής 2η αγωνιστική 18/10/15

image

Πήραν τα κλειδιά της πόλης οι Διόσκουροι καθώς επικράτησαν του συμπολίτη Ηρακλή Κοζάνης με σκορ 63-92.

Στις άλλες αναμετρήσεις είχαμε την μεγάλη νίκη της Σιάτιστας επί του Πρωτέα στην παράταση τον Αίαντα Ευόσμου να επικρατεί έστω και δύσκολα της Μεταμόρφωσης ενώ ο Ερμής Αγιάς κόντεψε την κατοστάρα μέσα στον Μακεδονικό.
Η Καρδίτσα δείχνει δείγματα ομάδας που πάει για άνοδο με την νίκη της μέσα στα Ιωάννινα.
Η Πτολεμαΐδα και η Φλώρινα δεν τα κατάφεραν αυτήν την αγωνιστική.  
 
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής
Σιάτιστα – Πρωτέας Γρεβενών 86-77 (70-70 κ.α.)
ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΣ Καρδίτσας  62-77
Αριστοτέλης Φλώρινας-  Μελίκη  61-68
Εύαθλος – Πτολεμαϊδα  74-41
Μακεδονικός – Ερμής Αγιάς  76-95
Αίας Ευόσμου – Μεταμόρφωση Βόλου 78-70
Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης 63-92
Τα φύλλα αγώνων:
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΜΕΛΙΚΗ 61-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-16, 28-40, 44-50, 61-68
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ. – Εμμανουήλ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Μαυρουδίου): Δικταπανίδης, Μαυρουδίου Δ. 3 (1), Τότης, Κέκελης 8 (2), Βίτκας 11 (1), Παπαδημητρίου 13 (3), Ρούζιος 5 (1), Καραβατάκης, Κεσίδης Συμεών, Βασιλείου 2, Παπαπαϊωακείμ 19.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 13, Μαυρίδης 38 (4), Δημητριάδης 12 (2), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Ρογκότης 1, Κοτσάμπασης, Κωσταμπίτσης, Σταυρουλάκης 4, Πιρώσης, Τζουνόπουλος.
ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ.ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ – ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 74-41
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-12, 34-20, 57-29, 74-41
Διαιτητές: Τσούλης – Λουλουδιάδης
ΕΥΑΘΛΟΣ (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3 (1), Γκαντίδης 9 (1) , Ημερίδης 21 (2) , Πούλος 13 (1) , Σιώπκας, Κουτούλας 9, Ζεμπεκίδης 2, Κυρίκος, Πολυχρονίδης 5 (1), Φελέκης 9, Καλογεράκης 3 (1).
ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ (Μορουζίδης): Μαλούτας 13 (2), Τούζος 13 (3), Καλομενίδης 2, Κλωνάρας 8, Τσιαγκλάντανος 3, Σαχπατζίδης, Πανίδης 2, Πλεξίδας, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.
ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ 62-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-28, 21-50, 41-65, 62-77
Διαιτητές: Αγραφιώτης – Πράτος
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Τσουκανέλης): Γεωργίου 2, Μπαρτζώκας 10, Κοντός 6 (1), Αντωνίου 4, Σκορίλας 7 (1) , Μάντζιος 4 , Μάκης 7 (2), Πάτρας 9, Μάλλιος, Φίλιος 3, Αυγερινός 8 (1), Μουστακίδης 2.
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Πανάρας 20 (3), Γεωργίου 16 (3), Τσαμούρας 4 (1), Βούλγαρης, Κατσαρός, Καμαριώτης 14, Παπαδόπουλος 13, Αντωνίου 5 (1), Κουρέλας.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 63-92
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-29, 30-53, 50-70, 63-92
Διαιτητές: Τζίμα – Σελεβός
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Φώτης, Τσακμάκης 7 (1), Ματούλας 3 (1) Τολιάδης, Βίλας 11 (1), Αζής 2, Σιδέρης 15 (3), Παπούλιας 4 , Καρέτζος 8 (2), Γιαννουζάκος 8, Τσαμπούρης 5 (1).
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ(Χωλόπουλος): Σισμάνης 21 (1), Σκορδάρης 22 (3), Ντόβας 24 (5) , Βλάχος 3, Γκοβεδάρος 7 (1), Ζολώτας 9 (1), Γκλιάνας, Νικολάου, Ατματζίδης, Ανδρίτσος, Καρανώτας 6, Τσαουσίδης.
ΣΙΑΤΙΣΤΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 86-77 (70-70 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-18, 31-38, 54-53, 70-70, 86-77 
Διαιτητές: Μαντήλας – Ζιώγας
ΣΙΑΤΙΣΤΑ (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Σβώλης, Γράβας 14 (2), Ρέππας Χρ. 13 (1), Παπαθωμάς 7 (1), Ρέπας Ν. 15 (3), Καρακουλάκης 5 (1), Χιόνος 13 (2), Τσιαούσης 15 (1), Καλαμπούκας 4, Κοσμίδης, Εμμανουήλ.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ(Χασιώτης): Τσούκας 18 (5), Γιαννάκης 8 (2), Κλωνάρας, Μπαρτζώκας, Ρίγκος 6 (1), Κολοβός, Ζήμπρας, Κιούρκας 16 (3), Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 4, Τζήμας 15 (1), Γάτος 5.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ- ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 43-27, 57-47, 78-70
Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Αμούντζιας 18 (1), Μπεχλιβάνης 13 (2), Κάδης 8, Μαυρίδης 15, Σπύρας 5 (1), Λύτας 4, Βελλίδης 13 (3), Σικαλίδης 2.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β.(Φλεβάρης): Αγκρής-, Πανταζής 6, Ζήσης-, Παπούλιας 18, Νάνης 13 (1), Σκαμαγκάς 11 (3), Τσιτσιγιάννης 6, Φωσσές, Γιωτόπουλος 14 (4), Ρώσσιος 2, Χαρίσης.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 76-95
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-32, 49-54, 65-73, 76-95
Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Σαρακενίδης
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 9 (1), Κοντσές, Ντισλής 24 (6), Μιχαηλίδης 14 (1), Λυχριδάς, Κομματάς, Χαλάτσης 4, Παρχαρίδης, Πηλακούτας 4, Μποβασιανός 12 (1), Νταράκης 9 (1), Γραβάνης.
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασάρης): Κόμματος 24 (4), Δαουλάρης 12 (2), Καλεμτζάκης 8 (1), Μηλιώνης 13 (3), Χαλκιάς, Καμπούρης, Γούλας 14 , Γκανέτσας 7 (1), Περωτής 17.
 

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.