Πρόγραμμα Γ΄ εθνικής μπάσκετ 1ος Βόρειος όμιλος 2015

image

Σήμερα Δευτέρα 31/8/2015 έγινε η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής.
Τον Αίαντα Ευόσμου υποδέχονται οι Διόσκουροι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος,
ενώ το κοζανίτικο ντέρμπυ είναι

αμέσως μετά. Το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος με τα μεγάλα ονόματα, τον Ερμή Αγιάς, υποδέχονται την 4η αγωνιστική οι Διόσκουροι φυσικά με μόνο στόχο την νίκη.

Το πρωτάθλημα αρχίζει στις 11 Οκτωβρίου και το πλήρες πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική – 11/10/15
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – Ηρακλής Κοζάνης
Καρδίτσα – Σιάτιστα
Μελίκη – ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – Α.Σ. Μακεδονικός
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – Αίας Εύοσμου

2η Αγωνιστική – 18/10/15
Σιάτιστα – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Καρδίτσα
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – Μελίκη
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Α.Σ. Μακεδονικός – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
Αίας Εύοσμου – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Ηρακλής Κοζάνης – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης

3η Αγωνιστική – 25/10/15
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Καρδίτσα – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
Μελίκη – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Α.Σ. Μακεδονικός
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – Αίας Εύοσμου
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
Ηρακλής Κοζάνης – Σιάτιστα

4η Αγωνιστική – 01/11/15
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – Καρδίτσα
Α.Σ. Μακεδονικός – Μελίκη
Αίας Εύοσμου – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – Ηρακλής Κοζάνης
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Σιάτιστα

5η Αγωνιστική – 08/11/15
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
Καρδίτσα – Α.Σ. Μακεδονικός
Μελίκη – Αίας Εύοσμου
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Ηρακλής Κοζάνης – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Σιάτιστα – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας

6η Αγωνιστική – 15/11/15
Α.Σ. Μακεδονικός – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
Αίας Εύοσμου – Καρδίτσα
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – Μελίκη
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – Ηρακλής Κοζάνης
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – Σιάτιστα
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – ΑΓΣ Ιωαννίνων

7η Αγωνιστική – 22/11/15
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – Αίας Εύοσμου
Καρδίτσα – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
Μελίκη – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
Ηρακλής Κοζάνης – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
Σιάτιστα – Α.Σ. Μακεδονικός
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου

8η Αγωνιστική – 29/11/15
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – Καρδίτσα
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – Μελίκη
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Ηρακλής Κοζάνης
Αίας Εύοσμου – Σιάτιστα
Α.Σ. Μακεδονικός – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας

9η Αγωνιστική – 06/12/15
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Καρδίτσα – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
Μελίκη – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Ηρακλής Κοζάνης – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
Σιάτιστα – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αίας Εύοσμου
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – Α.Σ. Μακεδονικός

10η Αγωνιστική – 13/12/15
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Καρδίτσα
Μελίκη – Ηρακλής Κοζάνης
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – Σιάτιστα
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Αίας Εύοσμου – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
Α.Σ. Μακεδονικός – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου

11η Αγωνιστική – 20/12/15
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Καρδίτσα – Μελίκη
Ηρακλής Κοζάνης – Α.Σ. Μακεδονικός
Σιάτιστα – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – Αίας Εύοσμου

12η Αγωνιστική – 10/01/16
Μελίκη – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
Καρδίτσα – Ηρακλής Κοζάνης
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Σιάτιστα
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
Αίας Εύοσμου – Α.Σ. Μακεδονικός

13η Αγωνιστική – 17/01/16
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – Καρδίτσα
Ηρακλής Κοζάνης – Αίας Εύοσμου
Σιάτιστα – Μελίκη
ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Α.Σ. Μακεδονικός – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης

Β΄ Γύρος

14η Αγωνιστική – 24/01/16
Ηρακλής Κοζάνης – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
Σιάτιστα – Καρδίτσα
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Μελίκη
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
Α.Σ. Μακεδονικός – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Αίας Εύοσμου – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
15η Αγωνιστική – 31/01/16
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – Σιάτιστα
Καρδίτσα – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Μελίκη – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – Α.Σ. Μακεδονικός
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – Αίας Εύοσμου
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – Ηρακλής Κοζάνης
16η Αγωνιστική – 07/02/16
ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – Καρδίτσα
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – Μελίκη
Α.Σ. Μακεδονικός – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Αίας Εύοσμου – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Σιάτιστα – Ηρακλής Κοζάνης
17η Αγωνιστική – 14/02/16
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
Καρδίτσα – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
Μελίκη – Α.Σ. Μακεδονικός
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Αίας Εύοσμου
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
Ηρακλής Κοζάνης – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Σιάτιστα – ΑΓΣ Ιωαννίνων
18η Αγωνιστική – 21/02/16
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
Α.Σ. Μακεδονικός – Καρδίτσα
Αίας Εύοσμου – Μελίκη
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Ηρακλής Κοζάνης
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – Σιάτιστα
19η Αγωνιστική – 28/02/16
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – Α.Σ. Μακεδονικός
Καρδίτσα – Αίας Εύοσμου
Μελίκη – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Ηρακλής Κοζάνης – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
Σιάτιστα – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
20η Αγωνιστική – 06/03/16
Αίας Εύοσμου – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – Μελίκη
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – Ηρακλής Κοζάνης
Α.Σ. Μακεδονικός – Σιάτιστα
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – ΑΓΣ Ιωαννίνων
21η Αγωνιστική – 20/03/16
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
Καρδίτσα – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Μελίκη – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
Ηρακλής Κοζάνης – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Σιάτιστα – Αίας Εύοσμου
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Α.Σ. Μακεδονικός
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
22η Αγωνιστική – 27/03/16
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – Καρδίτσα
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – Μελίκη
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – Ηρακλής Κοζάνης
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – Σιάτιστα
Αίας Εύοσμου – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Α.Σ. Μακεδονικός – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
23η Αγωνιστική – 03/04/16
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
Καρδίτσα – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
Ηρακλής Κοζάνης – Μελίκη
Σιάτιστα – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – Αίας Εύοσμου
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – Α.Σ. Μακεδονικός
24η Αγωνιστική – 10/04/16
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
Μελίκη – Καρδίτσα
Α.Σ. Μακεδονικός – Ηρακλής Κοζάνης
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – Σιάτιστα
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
Αίας Εύοσμου – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
25η Αγωνιστική – 17/04/16 ΦΟ
ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη
Ηρακλής Κοζάνης – Καρδίτσα
Σιάτιστα – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας – ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου – Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης
Α.Σ. Μακεδονικός – Αίας Εύοσμου
26η Αγωνιστική – 24/04/16
Καρδίτσα – ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
Αίας Εύοσμου – Ηρακλής Κοζάνης
Μελίκη – Σιάτιστα
ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Γ.Σ. Ερμής Αγιάς – ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας
ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου – Εύαθλος Μακεδονικός Πολυκάστρου
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης – Α.Σ. Μακεδονικός

Τελευταία Νέα


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video

facebook

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

    Βαθμοί Α Επίθ Άμυν +/- Θέση
1 ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 31 16 1208 967 241 -
2 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 29 16 1134 984 150 + 1
3 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ 28 16 1160 1055 105 - 1
4 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 27 16 1144 1051 93 -
5 ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 26 16 1169 1149 20 -
6 Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 22 16 1145 1176 -31 + 1
7 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 22 16 1034 1137 -103 - 1
8 ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 22 16 1169 1174 -5 -
9 ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ 22 16 1092 1077 15 -
10 ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ 21 16 970 1134 -164 -
11 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19 16 941 1066 -125 -
12 Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17 16 957 1153 -196 -
2019-2020 Season Standings
ΕΚΑΣΔΥΜ - Α ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Πληροφορίες για εγγραφές στο τηλ. 6936534778. Γιάννης Γκοβεδάρος Υπεύθυνος Τμημάτων Υποδομής και Αναπτυξιακού, Σιακαβάρας Δημήτρης 6936102617 .
Με κάθε εγγραφή, δώρο σετ προπόνησης, σάκο και αθλητική φόρμα με κουκούλα της ομάδος.